Найнеприємніше, що може статися в осінню, похмуру і холодну погоду зі здоров'ям - це простудні захворювання. А під час хвороби огидніше всього буває нежить. Якщо вчасно не вилікувати ГРЗ і не позбутися від нежиті повністю (а на тлі регулярно мінливих погодних умов і зниження імунного захисту організму зробити це особливо важко), то закладеність носа і "сопливість" може поступово перерости в більш серйозне захворювання - гайморит.

За якими ж ознаками визначити, на якій стадії знаходиться застуда? З чим слід боротися - з нежиттю або вже з гайморитом?

Виявити гайморит у хворого на грип людини досить проблематично, оскільки зазвичай хворі звертають увагу на такі симптоми, як головний біль, температура, постійна закладеність носа. А адже всі ці прояви хворобливого стану можна віднести і до звичайної застуди або грипу, і до гаймориту.

Увага! Якщо нежить триває більше 5 днів, а болі в голові стають сильнішими при нахилах, то ймовірність того, що ваш нежить переростає в гайморит дуже висока.

У чому ж суттєва відмінність нежиті від гаймориту?

Нежить - це процес, при якому відбувається запалення слизової оболонки носа. При гаймориті виникає не тільки запалення слизової носа, але і носових пазух. Причому запалюються верхні, надчелюстние, а також додаткові пазухи. У них накопичується слиз і гнійні освіти, які викликають у нас неприємні відчуття і доставляють стільки дискомфорту і ускладнень.

Виділяють категорію осіб, схильних до захворювання гайморитом. До таких можна віднести курців, людей з викривленою носовою перегородкою, медикаментозним ринітом. Люди з ослабленим імунітетом і страждають хронічними захворюваннями також схильні даної хвороби. Гайморитом можуть захворіти і ті, хто спочатку здійснює неправильне і несвоєчасне лікування нежиті, звичайної застуди або ГРЗ. Інфекції, занесені в ротову порожнину (зубощелепні хвороби), можуть також спровокувати виникнення гаймориту.

Загалом, кожен з нас може бути підданий цієї хвороби! Діагноз "гайморит" займає одну з лідируючих позицій серед пацієнтів отоларингологів.


Але найстрашніше - це ускладнення, які можуть з'явитися на тлі гаймориту у формі запалення головного мозку, абсцесів та менінгіту.

Пам'ятайте - при виявленні перших ознак грипу та/або симптомів гаймориту не потрібно приступати до самолікування, не можна ігнорувати хвороба, не слід халатно ставитися до лікування! Вилікувати гайморит, якщо він ще не знайшов хронічну форму, особливих труднощів не складе. Головна вимога при цьому - забезпечити відтік слизу з носових пазух. Тобто мета лікування - видалити накопичився гній.

Раніше основними способами лікування гаймориту були такі кардинальні методики, як ЯМІК-катетер, пункція або ж прокол, а також "кукушка". Подібні методи лікування вимагали чималих сум і витрат за часом.

Але тепер таким болючим процедурам з'явилася прекрасна альтернатива - ефективне лікування гаймориту за допомогою препарату з натуральним складом Сінуфорте. Причому лікування дозволено проводити самостійно, у себе вдома!

Сінуфорте - новинка фармакології, препарат, що випускається в зручній формі спрею. Засіб допомагає делікатно, природним шляхом, очистити гайморові пазухи від гною, слизу, а також шкідливих мікроорганізмів. Ліки є безпечним, нешкідливим і натуральним препаратом, який не викликає звикання.

Застосування Сінуфоте, навіть одноразове, зменшує головні болі, знижує симптоми нежитю. Дихати стає явно легше, помітно поліпшується самопочуття.

Курс лікування - один тиждень. Досить одного "уприскування" ліки в кожний носовий прохід 1 раз на день. Після процедур і синусит, і гайморит зникають безповоротно!

Берегти своє здоров'я і не нехтувати здоровим способом життя - це головне! Загартовуйтеся, приймайте сонячні ванни, намагайтеся частіше перебувати на свіжому повітря і ви забудете про осінні недугах!

Є протипоказання, перед застосуванням проконсультуйтеся з фахівцем.