<


img src="/img/f/a/fa45f67c6fc6a7c0d71a5015ee0a4f11.jpeg"/>

Цілком можливо, що в майбутньому лікарі будуть виписувати замість синтетичних снодійних препаратів, що мають масою небажаних побічних ефектів, цілком безпечні натуральні засоби, що допомагають заснути.

Наприклад, сік терпкою вишні.

Про його корисні властивості свідчать результати міжнародного дослідження, опубліковані у виданні European Journal of Nutrition.

Група вчених з різних країн з'ясувала, що щоденний прийом двох склянок соку терпкою вишні, збільшує тривалість сну в середньому на 39 хвилин.

Фортеця і глибина сну при прийомі саме цього напою краще, в порівнянні з тим, коли добровольці вживали будь-який інший плодово-ягідний сік.

У ході дослідження, організованого вченими з нортумбрійського Університету, двадцять здорових дорослих людей протягом семи днів пили дві порції концентрованого соку терпкою вишні (30 мл 100% концентрованого соку Montmorency на півпінти води) або НЕ вишневого напою.

Перший прийом - перед сном, а другий - незабаром після пробудження.

Позитивний вплив соку терпкою вишні на тривалість і якість сну автори наукової роботи пояснюють високим вмістом у ньому мелатоніну.

Цей потужний антиоксидант відіграє величезну роль у регулюванні циклу сну.

Кожна порція соку, що застосовувався в дослідженні, містила еквівалент 90-100 терпких вишень, забезпечуючи значне зростання уровеня мелатоніну.