Від чого залежить колір нашої шкіри і як його зробити рівним? Ця проблема турбує жінок не випадково. У всі часи колір обличчя вважався не тільки показником жіночого здоров'я і молодості, а й сoціального статусу.

Колір шкіри визначається генетично і залежить від кількості і якості меланіну, а також його форм. Крім цього на колір впливають: число і розташування кровоносних судин за рахунок вмісту двох видів гемоглобіну (червонуватий і синюватий відтінки шкіри), і каротиноїди (жовтуватий відтінок). У нормі в незалежності від відтінку шкіри тон її повинен бути рівним.

Веснянки - це, мабуть, єдиний виняток з правила, є ознакою молодості. А, от, пігментні плями - свідоцтва або віку, або якихось фізіологічних катаклізмів. Тому проблема пігментних плям - це питання та естетики, і здоров'я.

Про найсучасніших методах боротьби з порушеннями пігментації, розкажуть лікарі-дерматокосметологи центру "Дворянська Садиба".

Існують меланиновой і немеланіновие пігментації. Меланінового - найпоширеніший різновид дисхромії і залежить вона від багатьох факторів: ендокринні розлади, порушення роботи печінки, вагітність, запальні процеси в шкірі, прийом ряду лікарських препаратів, паразитарні та венеричні захворювання. Часто першопричиною меланиновой пігментації є безконтрольне надмірне УФ випромінювання, воно ж стає і головним провокуючим фактором для загострення пігментних розладів у всіх інших випадках.

У нормі меланін, що виконує роль сонячного фільтра, покликаний захистити наш організм від згубної інсоляції. Під впливом сонця захисний пігмент синтезують клітини меланоцити з амінокислоти тирозину, в результаті окислення якого і утворюється меланін.

При здoрoвой нормальної фізіології меланін рівномірно розподіляється в клітинах епідермісу, і ми отримуємо рівний красивий загар. Коли ж в організмі відбувається збій, процес меланогенеза порушується. В результаті в епідермісі з'являються вогнища скупчення меланоцитів - пігментні плями.

Як боротися з пігментацією?

Для початку всім хочеться прибрати саме прикре прояв - пігментну пляму. Судячи з того, де воно розташоване, саме цей шар шкіри треба отшелушить і відшліфувати. З цим завданням краще і швидше за все справляються лазерні методики і фототерапія.

Лазерне шліфування на основі ербіевого абляціонного лазера з довжиною хвилі 2940 нм особливо ефективна при посттравматичної і поствоспалітельной пігментації, Мелазма. До цього розряду відносяться, наприклад, пігментовані області постакне. Справа в тому, що на відміну від поверхнево залягає пігментації, мелазма розташована на тому дермальном рівні, до якої фототерапія не завжди "дотягується".

Оскільки вплив постійного лазерного променя вимагає більш-менш тривалого періоду відновлення (до 3 -х тижнів) можливе використання фракційної насадки, тобто прoцедури фракційного лазерного термолиза. У цьому випадку реабілітація скоротиться до 5-7 днів.


Крім функції шліфування лазерний промінь е відкриває доступ для глибокого впливу лікувальними отбеливающими активами, і це важливо для того, щоб не тільки усунути, але і вилікувати пігментацію. Переваги лазера ще й у тому, що на відміну від фототерапії лазерну шліфовку (або фракційний лазерний термоліз) можна використовувати і при високому фототип (4-5)

А ось на поверхнево розташовані плями краще впливати локально саме за допомогою фототерапії (певних режимів фотоомолодження). Довжина хвилі тут коротше, ніж при лазерному впливі, відповідно, і глибина проникнення менше. Зате хромофором (безпосередньої мішенню) є саме меланін. Меланін поглинає тепло імпульсного світла і, розігрівшись до критичної температури, коагулюється, тобто руйнується.

Яким чином можна впливати на сам процес утворення пігментних плям і чи можна його "заблокувати"?

Очевидно, що треба якимось чином нормалізувати процес меланогенеза. Можна спробувати впливати на "виробника" - меланоцити, можна на основну сировину - амінокислоту "тирозин", а мoжно на "каталізатор" - фермент тирозинази. З цією метою ефективно використовують хімічні пілінги, мезотерапію і активні відбілюючі сироватки для домашнього догляду.

Найбільш глибокий і прицільний спосіб доставки - мезотерапія. Асортимент препаратів з проблеми пігментації досить широкий - плацента, ретинол, вітамін С, полівітамінні та амінокислотні комплекси. Деякі з них блокують ту чи іншу ланку меланогенеза, інші - покращують трофіку шкіри.

Хімічні пілінги - це можливість відлущування пігментованих ділянок шкіри і спосіб одночасної "транспортної" доставки лікувальних компонентів. Ви можете поєднати і процес видалення пігментних плям, і процес лікування. Прекрасно зарекомендували себе ретиноевую, мигдальні, койевой, фенольні пілінги. Ще більший ефект дають поєднані пілінги, де певні компоненти складів виконують окремі функції: отшелушивают, забезпечують транспортну доставку в глибокі шари відбілюючих активів і власне блокують синтез меланіну.

Слід пам'ятати, що при проведенні будь-якого лікування гіперпігментації і видалення пігментних плям, необхідна обов'язкова захист від ультрафіолетових променів. Саме тому осінь-зима є ідeальним часом для усунення пігментних утворень.

Пігментних утворень багато: мелазма, хлоазма, лентиго, меланодермія, ефеліди (веснянки) .. Вибір методу боротьби з ними багато в чому залежить від конкретного типу пігментації і анамнезу клієнта в кожному індивідуальному випадку. Тому не варто займатися самолікуванням. Краще звернутися до досвідчених фахівців.

Лікарі дерматокосметологи "Дворянській Садиби" підкажуть Вам як краще, швидше і безпечніше знайти те, що завжди цінувалося в жінці - ідеальний рівний колір обличчя.

ДО:

ПІСЛЯ: