Депресивний стан матері під час вагітності може негативним чином вплинути на розумовий розвиток дитини.

До таких невтішних висновків прийшли дослідники з університету Брістоля, які виробляли наукові дослідження в цьому напрямку спільно з колегами з університету Західної Англії

Якщо психологічний стан матері характеризується як депресивний, то розумовий розвиток дитини уповільнюється. Ризик виникнення подібних відхилень в цьому випадку зростає на 34% відсотка. Якщо ж депресія матері продовжується і після пологів, то він збільшується до 50%.

Ці дані ніяк не можна вважати голослівними так як в дослідженні взяли участь 11000 вагітних жінок та їхніх дітей. Жінки проходили обстеження у психологів на предмет визначення психологічного статусу і виявлення симптомів депресії на 18-й і 32-й тижнях вагітності.

Повторні обстеження матерів повторювалися на 8-му тижні після пологів, а так само через 8 місяців .

Обстеження дітей проводилося у віці півтора років, коли можна об'єктивно судити про рівень їх розвитку.


в процесі обстеження перевірялась координація рухів, здатність впізнавати кружало людей і маніпуліпровать невеликими предметами.

Закономірності були виявлені чіткі. У мам, які протягом вагітності зберігали гарний настрій діти були більш активні і кмітливі.

Виходячи з даних цього безумовно корисного дослідження, залишається порадити читачкам планувати вагітність саме в той період свого життя, коли ситуація максимально цьому сприяє. Але навіть, якщо обставини важкі - не втрачайте самовладання заради здорового майбутнього вашої дитини.

Підготовлено відділом здоров'я