Вагітність - цікавий, але досить складний період у житті кожної жінки. До серйозних фізіологічних змін, збільшення ваги, зміщення центру ваги нерідко приєднуються і різні психологічні стани, часто не надто приємні для майбутньої мами.
Більшість жінок відзначають, що з настанням вагітності вони стають більш дратівливими, плаксивими, і нічого не можуть з собою вдіяти. Інша часта проблема вагітних - різкі зміни настрою, відчуття тривоги, і навіть депресія.
Всілякі заспокійливі засоби (крім екстракту валеріани) приймати вагітним лікарі не рекомендують. У цьому випадку на допомогу можуть прийти натуральні заспокійливі засоби.
Одним з кращих способів заспокоїтися і налаштуватися на позитивний лад медики називають музику. Правильно підібрані музичні композиції можуть зменшити і звести нанівець такі негативні моменти вагітності як тривога, стрес і депресія.Для того, що б це довести, тайванські вчені провели експеримент за участю 236 вагітних жінок. Учасницям експерименту на вибір надавали диски з класичними музичними творами, звуками природи або піснями у виконанні маленьких дітей.
Через два тижні щоденного півгодинного прослуховування музики вчені відзначили, що у жінок значно снилася тривожність, депресія і стрес. У контрольній групі такого не сталося. Крім того, жінки з "музичної" групи відзначили загальне поліпшення самопочуття.
Найбільшим терапевтичним ефектом володіли класичні музичні твори, проте звуки природи та мелодії для релаксації, а також дитячі пісеньки також надавали благотворний ефект.

Підготовлено відділом Материнства