За традицією 8 березня вважається жіночим і материнським днем, коли всі ми вітаємо не тільки і не стільки колег і знайомих жінок, а в першу чергу - своїх мам. При цьому не всі знають, що в останню неділю листопада святкується Міжнародний день матері.
У 1998 році і Росія приєдналася до цієї чудової традиції - один день в році присвятити вшануванню всіх матерів. Ось уже десятий рік кожної останньої неділі листопада в Росії відзначається День матері.
Свято не встиг ще остаточно увійти в наше життя, але у нього є всі шанси зробити це. Адже, згідно з деякими джерелами, традиція відзначати День матері бере свій початок ще з часів Давнього Риму. На Русі теж існував спеціальний день, присвячений богині родючості і покровительці всіх матерів, але з часом він був забутий.
Першими в світі офіційно відзначати День матері стали американці.


У 1908 році одна молода американка на ім'я Анна Джервіс з Філадельфії запропонувала заснувати спеціальний день для вшанування матерів. Вона хотіла зробити це в пам'ять про свою рано пішла з життя матері.
Її ініціатива була підхоплена, і вже в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері офіційним святом, а через 4 роки це свято стало загальнонаціональним. В Америці і ще в 23 країнах світу це свято відзначається у другу неділю травня.
А ще 40 країн відзначають День матері в інші дні, наприклад, так само, як ми, в останню неділю листопада. В общем-то, зовсім не важливо, коли святкувати, а головне те, що таке свято в нашому календарі є, і з кожним роком все більше людей дізнається про його існування.

Підготовлено відділом Материнства