Такий фізіологічний для людського організму процес, як потовиділення, контролює температуру тіла людини.

Склад потовій рідині дуже різноманітний, а його кількість коливається від температури повітря і фізичних навантажень, в середньому - це 400-600 мл на добу, але в спеку потовиділення може досягти 12 л. Неприємний запах поту з'являється внаслідок розмноження мікроорганізмів в місцях, де потовая рідина погано випаровується.

Надмірне безпричинне потовиділення в області стоп, долонь і пахв називається гіпергідрозом і вважається захворюванням. Причиною захворювання можуть бути стресові стани і гормональний дисбаланс. Хоча це захворювання не є критично небезпечним для здоров'я, проте викликає дискомфорт соціального характеру, що ще більше посилює виділення поту. Його наслідком можуть бути різні подразнення та дерматити шкіри. Чоловіки страждають гіпергідрозом в півтора рази частіше, ніж жінки. Сьогодні вилікувати гіпергідроз можна і просто необхідно.

Одним з найсучасніших і дієвих методів лікування гіпергідрозу є процедури підшкірних ін'єкцій ботокса або Ксеомін - ботулінічного токсину типу А. Механізм дії даної речовини полягає в тому, що воно блокує нервові волокна, які проводять імпульси до потових залоз і виділення ними поту просто припиняється. Такі процедури проводяться амбулаторно - ботоксом або Ксеомін обколюють місця з патологічним потовиділенням. Процедура ефективна протягом півроку-року, після чого потрібно повтор курсу.


Дія препарату вже помітно на перший-четверту добу.

Показання до процедури:
- Локальний гіпергідроз.

Протипоказання до процедури:
- Порушення нервово-м'язових процесів;
- Вагітність і годування груддю;
- Гемофілія;
- Вогнища запального процесу;
- Прийом препаратів антикоагулянтів;
- Загострення соматичних хвороб;
- Прийом антибіотиків.

Опис проведення процедури:

Для проведення ін'єкцій використовують процедурний кабінет, в якому дотримані всі санітарно-гігієнічні правила. Перед введенням ботулінічного токсину обов'язково проводиться тестування ділянки шкіри на кількість виділеної рідини поту. Після цього розраховується доза введеного препарату, яка залежить від розмірів області введення ботокса. Зазвичай дія препарату спостерігається вже на другу добу. В день процедури лікування гіпергідрозу пацієнтам не рекомендується використовувати антиперспіранти, дезодоранти, а після її проведення ходити в сауну та солярій протягом тижня.

До побічних дій процедури відносяться почервоніння, набряклість і болючість в місці уколу, характерні для будь ін'єкції. Ці явища проходять через кілька днів і не потребують лікування.

Згідно з оцінкою результатів лікування гіпергідрозу, фахівцями встановлено, що після повторного курсу ін'єкцій Ботокс або Ксеомін через 7-9 місяців у більшості випадків спостерігається природне зменшення потовиділення і нормалізація роботи потових залоз.