До народження дитини я вивчала багато матеріалів з раннього розвитку дітей. Всі думки за і проти перечитала і для себе прийшла до висновку, що щось давати буду, але без фанатизму, щоб не перевантажувати дочку.

Я хотіла, щоб їй було просто вчитися в школі, але не хотіла ні в якому разі отримати вундеркінда, який в дванадцять років буде вчитися в університеті.

І ось, з півроку, я приблизно раз на день, почала малятку підсовувати букви, вимовляти звук і все. По букві, приблизно хвилину-дві в день. Виходило це не кожен день, так як часто забувала.

До року я майже у цій справі розчарувалася, як раптом дочка стала всі букви впізнавати. Наприклад, везу її в колясці, а вона якусь велику вивіску відведе, пальцем в букву тицяє і кричить, назву.

Або в книзі стала букви впізнавати. Спробувала їй букви показувати і питати назва - майже все правильно називає.

З тих пір стали ми з нею в букви грати:

розсиплюся я, наприклад, на підлозі надруковані картки з літерами і прошу принести яку-небудь.


Приносить, радіє, коли хвалю.

Також, я купила звуковий плакат з абеткою, повісила на кухню і, коли готую, дитина крутитися поруч і на буковки натискає.
Коли ми гуляємо, я беру паличку або крейда і пишу їй буковки, прошу знайти.

Ще, їй подобається розглядати книжку Азбуку і називати букви. Ну, звичайно, ми не тільки букви дивимося, але і картинки описуємо. А букви побіжно, щоб не сильно на навчання походило.

Зараз дочки рік і вісім. Знає всі букви, цифри до десяти, дізнається майже всіх тварин, птахів, любить розглядати книжки, збирати пазли і малювати.

Ось ще таке у нас заняття зараз улюблене. Дочка просить мене намалювати, наприклад, рибу або кішку. Я малюю, а потім поруч підписую "риба" і "кішка".

Зараз навіть просити стала підписати. Ну, це вже, напевно, наступний етап. Я їй хочу показати, як це її знання буковок можна застосовувати. Що можна писати і читати слово.

І найголовніше, я не намагаюся дочки щось нав'язати. Ми просто граємо. Дитині таке проведення часу подобається, ну і корисно.