http://womancommunity.ru/

Вы хочете, щоб у вашої дитини був хороший апетит, міцний імунітет і своєчасне моторне (рухове) розвиток? Починайте робити зарядку!

Якщо у дитини немає ніяких лікарських протипоказань, то починати займатися з дитиною можна вже з чотиритижневого віку.
Починати і закінчувати гімнастику найкраще з массирующего погладжування.

легке погладжування живота, спини, кінцівок налаштує дитини на зарядку і заспокоїть його після неї.

Вправи можна робити різні, але краще ті, які більше подобаються малюкові. Також можна запитати поради у вашого педіатра.
Перш, ніж приступати до виконання вправ, потрібно пам'ятати про те, що дитина не повинна бути ситим і голодним.

На голодний і повний шлунок займатися не можна! Також важливо, щоб дитина не хворіла і не хотів спати. Перед початком занять необхідно провітрити приміщення.

Для кожного віку існує своя навантаження. Збільшувати навантаження потрібно поступово від місяця до місяця. На початку треба займатися не більше п'яти-семи хвилин, дитина буде дуже швидко втомлюватися. До напівроку час занять можна збільшити до п'ятнадцяти-тридцяти хвилин.

У перший місяць життя малюка потрібно робити легкий масаж грудей, кінцівок, живота, спини і сідниць. Також можна поперемінно, потім одночасно згинати ніжки дитини.

У другій і третій місяці необхідно проводити масаж рук і ніг малюка.


Руку слід погладжувати від кисті до плеча не менше 8 разів. Ногу потрібно погладжувати від стопи до паховому згину, потім потрібно погладити гомілку і стегно.

Також в ці місяці потрібно проводити розтирання стоп, рефлекторне згинання та розгинання пальців, масаж живота і грудей, рефлекторне розгинання хребта, розминка ніг, поплескування сідниць, масаж спини.

У третій місяць бажано проводити рефлекторне повзання. Для цього необхідно зігнути ніжки малюка в колінах і з'єднати його стопи так щоб вони впиралися в вашу долоню.

Дорослому потрібно підштовхувати стопи дитини. Незабаром дитина почне відштовхуватися і намагатися рухатися вперед. Долоня повинна залишатися нерухомою. Всі ці вправи не повинні тривати більше 15 хвилин.

До четвертого місяця ці вправи необхідно трохи ускладнити. З ручками дитини потрібно виконувати боксують вправи, грайте з пальчиками малюка.

До напівроку до цих вправ потрібно додати ще декілька. Притримуючи малюка за ноги, повертайте його зі спини на живіт і навпаки.

Покладіть перед ним яскраву іграшку і спонукайте дитину підповзти до неї. Іграшку наведіть в різні місця. Обов'язково похваліть малюка, коли він добереться до неї.

Важливо, щоб зарядка приносила задоволення маляті. Займатися потрібно щодня і тоді результат буде приголомшливим.