http://emily-mag.ru/

Принципы розвитку самостійності дуже прості: давайте своїй дитині почастіше обіймати самого себе. Помічайте прагнення малюка і підтримуйте його ініціативу. Не робіть за дитину те, з чим він може впоратися самостійно.

По-справжньому навички самообслуговування у малюка складуться до 3-5 років. Але підготовкою до їх засвоєння слід займатися з перших місяців життя малюка. Прищеплення цих навичок - завдання не менш важливо, ніж раніше розвиток і екологічне виховання.

Під час неспання дайте малюкові простір для самостійної діяльності, бажано різноманітною. Чи не завішуйте ліжечко, нехай малюк лежачи розглядає предмети, які його оточують. Включайте крихті музику, давайте слухати дорослі розмови, грамотну мову.

Забезпечте дитині можливість торкатися до різних предметів: гладким, м'яким, шорстким і так далі. Коли викладаєте малюка на живіт, ставте попереду нього яскраву іграшку, щоб він намагався повзти до неї. Якщо ваш малюк зайнятий - наприклад, розглядає і крутить брязкальце, не заважайте йому. У ці хвилини він розвиває свою увагу.

Якщо малюк навчиться бути уважним, то потім він буде більш акуратним, стриманим і здатним до самоконтролю.


Зосередженість - це перший активний і пізнавальний акт. Зосередженість також є базою для пізнання і навчання.

Приблизно в п'ять-шість місяців у малюка з'являються перші найпростіші навички самостійності: він сам тримає пляшечку, але тягнутися він до неї почав ще в місяці три.

Якщо мама не буде прибирати ручку малюка від пляшечки, то він скоро навчиться тримати її сам, а через пару місяців зможе самостійно пити з чашки. Особливо якщо чашка буде з двома ручками і кришкою (поїльник-непроливайка).

Якщо батьки підтримують дитячий порив до самостійності, то дитина легко і швидко набуває навички самообслуговування. Якщо ні, то він буде втрачати впевненість у своїх силах і вирішить, що дорослі повинні його постійно обслуговувати. Приділяйте увагу вихованню самостійності малюка, і дуже скоро ви побачите результати своїх праць.

Завдання батьків - не вчити і наставляти, а створити умови для приємного і ненав'язливого навчання.