Для більшості мам і тат перший сімейний відпустку в новому складі - це дуже радісне і довгоочікувана подія, і провести його хочеться з максимумом задоволення та позитивних вражень . При цьому відпочинок повинен бути не тільки яскравим і цікавим, але і відносно бюджетним, без кардинальної зміни національної кухні і з швидкої і легкої акліматизацією маленького "відпускника". І один з оптимальних варіантів - тур в Чорногорію. Планувати їх краще заздалегідь, а приступити до цього приємного заняття можна вже зараз.

Добрі прикмети

Вибираючи, який курорт і готельний комплекс вибрати, вивчайте не тільки рекламні тексти, а й реальні відгуки туристів, що відпочивали тут. Звертайте особливу увагу на розміри і якість пляжу (в ідеалі він повинен бути мелкогалечним), наявність продуктових магазинів і аптек і зручність прогулянкових маршрутів (краще, якщо вони будуть без сходів). Важливий момент - наявність тінистих парків, дитячих майданчиків та аквапарків; деякі тури в Чорногорію включають в свою програму відвідування дельфінаріїв, зоопарків та анімаційних уявлень. До слова, багато готелів Чорногорії надають мешканцям перших поверхів не просто балкон, а справжнісінький маленький дворик, де малюк зможе відпочити на свіжому повітрі - цей момент теж краще уточнити заздалегідь.

Щоб літо не закінчувалося

Тепер, коли у вас є дитина, ви абсолютно по-новому оціните переваги оксамитового сезону. Пляжі поступово порожніють, готелі в Чорногорії з вікнами, що виходять на берегову лінію, вже не страждають від шуму дискотек, а вода як і раніше дуже тепла і стає все прозоріше.


Ще один приємний бонус відпустки у вересні - більшість туроператорів знижують розцінки на осінні тури в Чорногорію.

Важливий момент - тривалість відпустки. Педіатри рекомендують проводити на море не менше 4-5 тижнів, тому можна розглянути варіант не спільного, а позмінного відпустки - спочатку з малюком відпочиває мама, а потім прилітає тато і, наприклад, бабуся.

Тріо або квартет?

Практика показує, що ідея взяти з собою у відпустку бабусю чи дідуся може виявитися дуже вдалою - так молоді батьки зможуть знайти час і один для одного, не забуваючи і про романтичною складовою відпочинку . А під час їхньої екскурсії, вечері в ресторані тет-а-тет або нічного купання в Адріатиці малюк буде перебувати під надійним наглядом люблячих очей.

Невидимі вороги

Якщо у дитини вже проявлялися алергічні реакції, то перш, ніж бронювати тур і підбирати готелі в Чорногорії, варто провести алергопроби. Виявивши всі потенційні алергени, ви зможете захистити дитину від їх впливу. І не забудьте захопити з собою похідну аптечку з препаратами на всі випадки життя, в яку краще покласти засіб від комарів і пару пачок вологих серветок, щоб не займатися пропасними пошуками аптек і супермаркетів в перші години відпочинку.

Знімаємо пробу

Якщо дитина вже харчується "дорослої" їжею, не забувайте пробувати все ресторанні страви - національна кухня країни небайдужа до перцю, пряним травам і солі.

Бажаємо , щоб перше спільне подорож сподобалося і вам, і малюкові!