Зовсім необов'язково мучити себе голодуванням і гризти капустяний лист, щоб схуднути.

Скидати або хоча б не набирати зайві кілограми можна і без дієт, просто змінивши свою харчову поведінку. Фахівці-дієтологи радять взяти до відома ряд правил, дотримуючись яких можна не хвилюватися про проблеми із зайвою вагою.
1. Обмежте себе в споживанні хлібобулочних і кондитерських виробах, перестаньте перекушувати, особливо на ходу. Віддавайте перевагу житньому хлібу або з хлібу з висівками.

2. Постарайтеся перейти на триразове харчування - рясне, але різноманітне.

3. Їжте повільно. Оскільки з'їденої їжі потрібен час для засвоєння (це 15-20 хвилин), не прагніть в перші півгодини закидати в себе все, що знаходиться на столі. Якщо трохи почекати, то стане зрозуміло, що ви вже наситилися і більше їсти не має сенсу.

4.


Позбавтеся від звички постійно щось жувати перед телевізором. Чим цікавіше передача, тим більше їжі потрапить у ваш шлунок.

5. Ніколи не ходіть в магазин за продуктами на голодний шлунок. Напевно накупите більше, ніж потрібно.

6. Не купуйте продукти, які крім вас ніхто в родині не стане їсти. Іншу їжу вибирайте за принципом: чим нижче калорійність, тим смачніше.

7. Купуйте пісну яловичину, м'ясо кролика, індички, молочні продукти з низьким відсотком жирності.

8. Відмовтеся від ковбас, сосисок та сардельок з прихованими жирами на користь риби і морепродуктів.

Якщо вам вдалося змінити своє харчова поведінка, то корисно згадати, що кілограми втечуть від вас набагато швидше, якщо їх підганяти фізичною активністю. Тому, якщо немає часу на плавання, фітнес або аеробіку, займіться хоча б ранковою гімнастикою.