Насправді у жінок, які не мають зайвої ваги, теж може бути целюліт. Більше того, у них він навіть більш помітний, ніж у жінок, які мріють скинути 5-7 кілограм.

До речі, останні можуть і не переживати з приводу целюліту, тому зайву вагу приховує його видимі симптоми. Правда, якщо така жінка здасться метою схуднути і наблизити свою вагу до норми, то целюліт стане помітним і вимагатиме якихось дій щодо його усунення.

Як відомо, причина появи целюліту криється в порушенні обміну речовин в підшкірно-жирової клітковини, а також на тлі забруднень організму. Але це не має нічого спільного із зайвою вагою, а тому особливого зв'язку між целюлітом і розмитою лінією талії немає.

Збій обміну речовин присутня в роботі майже кожного організму, питання тільки в тому, наскільки сильний цей дисбаланс. При мінімальному дисбалансі целюліт буде зовсім непомітний.

В якості профілактики целюліту рекомендується споживати в середньому два літри рідини в день.


Пити краще звичайну або мінеральну воду, зелений чай. Варто виключити газовані напої, соки і кава. Візьміть за правило не пити за 1,5 години до сну.

Протягом дня найкраще споживати рідину за 20 хвилин до їжі і не раніше ніж через 2 години після прийому їжі.
Розвиток целюліту може викликати і неправильне харчування. Найкраще відмовитися від жирного м'яса, сирів, ковбасних виробів, копченостей, солінь, макаронів, солодкого і мучного.

Слід також обмежити споживання алкоголю, міцного чаю і кави.
Для нормального функціонування кишечника необхідна клітковина, яка міститься у фруктах, овочах і хлібних виробах з борошна грубого помелу.

Не забувайте і про фізичні навантаження. Існують спеціальні антицелюлітні комплекси вправ, що збільшують кровообіг в проблемних зонах.