Схуднути - одна з головних цілей в списку практично будь-якої сучасної жінки. Ми вибираємо модну дієту, яка діє швидко і не дає нам нудьгувати. Благо, в популярній літературі є багато цікавих пропозицій: дієти Софі Лорен і Анжеліни Джолі, дієта кремлівських небожителів (вона ж дієта Аткінса), французька, японська, англійська і т.д, Але біда в тому, що тільки нудні перевірені способи реально допомагають позбутися від зайвої ваги.
Фахівці уявляють собі дієту, спрямовану на втрату зайвих кілограмів так: не більше 1500 калорій в день, обмеження споживання в їжу жирних і солодких продуктів, а також алкогольних напоїв; правильне співвідношення білків, жирів і вуглеводів (20% - 30% - 55% - відповідно). Бажано, щоб найбільша частина енергетики харчування припадала на сніданок і обід, а найменша на вечерю. Утримуватися від їжі потрібно хоча б години за 3-4 до сну.
Ну що, така дієта викликає бажання спробувати її? Ні в якому разі. Занадто занудно, банально і досить складно у виконанні - піди, вирахував ці калорії! І ось тут приходить на допомогу аматорська середовище, де є маса дієт на всі випадки життя. Більшість з них - так звані монодієти. Їх принцип: їсти можна скільки завгодно, але тільки один який-небудь продукт. А чи багато можна з'їсти одного і того ж? Жоден професійний лікар Вам таку дієту не призначила. Її результатом буде тотальний дефіцит тваринних білків, вуглеводів, вітамінів і мінералів. Тому монодієта - це міфологія чистої води. Найчастіше скинути зайві кілограми допомагає зовсім не дієта, а гостре бажання схуднути і віра в те, що обрана Вами стратегія допоможе. Хіба можна вірити в успіх дієти, логічно і мудро передбачає посильну обмеження споживання жирних і борошняних продуктів? Навряд чи! А от якщо перестати їсти червоне і зелене .. Загалом, любимо ми вірити в диво.
Розглянемо кілька варіантів найпопулярніших дієт в Росії:
Гречана дієта - відварюємо гречку і їмо без солі і масла. Цілими днями гречка і нічого крім гречки.
Резюме спеціаліста: просте обмеження калорій, причому екстремальне, а так само виключення солі, затримує рідину в організмі.
Кольорова дієта - не можна червоні продукти, але можна скільки завгодно білих. Наприклад, не можна буряк, але можна дайкон, не можна помідори, але можна капусту. З м'яса можна нічого крім курки. Але можна рибу, окрім червоної.
Резюме спеціаліста: знову банальне обмеження калорій, побудоване за принципом, який не піддається ніякому логічному поясненню. Чому в немилість впали помідори, буряк і червона риба?
Бананова дієта - триває 3 дні. У день дозволяється з'їсти тільки два банани і 3 склянки нежирного молока.
Резюме спеціаліста: стандартна напівголодна дієта. Тільки незрозуміло навіщо за основу взяті банани, які швидко "розносять" фігуру завдяки вмісту естрогеноподібних речовин і молоко, яке вкрай погано засвоюється організмом і є найкориснішим молочним продуктом?
Голлівудська дієта - тут діє принцип: вуглеводи - це головна причина повноти. А тому у великих кількостях поглинаються ананаси, морепродукти і папайя.
Резюме спеціаліста: сучасна людина вживає занадто багато вуглеводів. Їх кількість варто обмежувати, але .. Білкове харчування перешкоджає затримки рідини в організмі і, таким чином, за кілька днів дієта дозволяє позбутися від 2-3 кг, тільки не жиру, а води.
Дієта Мішеля Монтіньяка - треба їсти хліб грубого помелу, замість білого, перловку замість рису, рослинна олія замість вершкового, відмовитися від цукру і алкоголю.
Резюме спеціаліста: нічого нового, ті ж самі принципи здорового харчування - відмова від рафінованих продуктів, порожніх вуглеводів, тваринних жирів, до яких нас закликали радянські дієтологи.Гемокод - дієта по групі крові, індивідуального користування. Призначається за результатами аналізу крові. Резюме спеціаліста: на думку багатьох учених, харчування та обмін речовин різних людей мають дуже мало індивідуальних рис, а в крові немає нічого, що дозволило провести настільки детальний аналіз. Крім цього виникає ще одне питання - чому списки продуктів, отримані по одному зразку крові, але в різних лабораторіях з інтервалом в 2 дні, як правило, значно відрізняються один від одного?
Кремлівська дієта - практично повна відмова від вуглеводів, особливо від швидких (ні хліба, ні крупи, ні цукру, ні фруктів).
Резюме спеціаліста: засіб для виведення зайвої рідини. 1 г вуглеводів пов'язує 4 г води в організмі, в той час як 1 г білка, всього 1 г води. Ваги демонструватимуть Вам втрату ваги, завдяки зникненню рідини, а не жиру.
Дієта доктора Бауера - принцип дієти - протягом 10 днів поглинання овочів і фруктів, допускається знежирений йогурт, несолодкий чай, мінеральна вода і фруктові соки.
Резюме спеціаліста: знову обмеження калорій, причому далеко не саме вдале, і навіть небезпечне, оскільки повністю відсутній необхідний організму білок і жир.
Грейпфрутова дієта - м'який варіант дієти передбачає поїдання великої кількості грейпфрутів, більш жорсткий - харчування виключно грейпфрутами.
Резюме спеціаліста: ідея цієї дієти в тому, що в грейпфруті міститися речовини, що розщеплюють жир. Правда ж полягає в тому, що таких речовин там немає! Людина просто ходить абсолютно голодним і не отримує калорій. Тоді чому грейпфрут, а не, наприклад, огірок?
Японська дієта - яйця, риба, яловичина, невелика кількість капусти і моркви і багато мінеральної води.
Резюме спеціаліста: до раціону японців ця дієта не має ніякого відношення: багато жиру і білка, мало вуглеводів, дефіцит майже всіх основних мікроелементів, а літри води включені з однією метою - заглушати голод.
Уявіть таку ситуацію - одного разу Ви зустрічаєте подругу, яка дотримувалася точно таку ж дієту, як Ви, і теж непогано схудла, а потім зірвалася і важить тепер на 10 кг більше, ніж раніше. Ви вірите, що Вас ця доля омине стороною, адже Ви обіцяєте собі бути дисциплінованою і не піддаватися слабкостям. Не обманюйте себе!
Не існує жодних надійних досліджень, які довели б, що подібні дієти допомагають скинути вагу надовго. Всі перераховані вище методи годяться тільки для екстреного скидання 2- 3 кг. Якщо дійсно потрібно схуднути, а потім утримувати досягнутий результат постійно, необхідна серйозна система харчування. Будь-яка "модна і цікава" дієта рано чи пізно закінчується, а разом з нею закінчується і процес зниження ваги. Більш того, при поверненні до звичного раціону всі втрачені кілограми теж повертаються, та ще з щедрими відсотками.
Втратити більше 5 кг і утриматися на взятій "висоті" вдається лише 3% - 5% відсоткам жінок. У решти віра минає раніше, ніж вдається позбутися від перших 2-3 кг. Де ж вихід? У відмові від сумнівних "чудотворних" і "швидких" дієт і дотриманні принципів здорового харчування. Тільки так можна навчитися контролювати вагу. При цьому ніхто не вимагає від Вас жертв. І смажену картоплю, і жирну баранину, і яблучний пиріг і морозиво - все можна, тільки зрідка. Сучасна методика схуднення оздоровлює, а не псує здоров'я. А ті обґрунтовані обмеження, які вона містить, завжди призводять до відмінного результату і починають подобатися.
Www.casual-info.ru