Вчені з Гарвардського університету виявили, що фізичні вправи здатні захищати організм від раку. Навіть невелика фізичне навантаження може призупинити і навіть запобігти розвитку раку шлунка.

Причому ефективність фізичних вправ доведена навіть для тих пацієнтів, чиї родичі в минулому страждали різними формами онкології шлунково-кишкового тракту, а також для тих, для кого існують інші фактори ризику.

Навіть невеликої прогулянки протягом години 2-3 рази на тиждень може бути достатньо для того, щоб знизити ризик виникнення пухлини. А якщо мова йде про більш інтенсивних фізичних навантаженнях начебто бігу підтюпцем, плавання або тенісу, то в цьому випадку ймовірність виникнення раку шлунка знижується на 30-40%, - стверджують вчені.

Це відбувається тому, що речовини, виробляються організмом людини під час і після фізичного навантаження, здатні блокувати внутрішнє запалення, а також роботу клітин пухлини.


Розвиток раку значно сповільнюється.

Рак шлунка відрізняється від інших видів раку довготривалим відсутністю явних симптомів захворювання в початкових стадіях хвороби. При цьому злоякісні форми раку шлунково-кишкового тракту досить поширені, незважаючи на складність їх ранньої діагностики.

Таким чином, бажання захистити свій організм від раку може бути ще однією причиною для того, щоб зайнятися спортом і переглянути свій спосіб життя в бік більш активного.

Підготовлено відділом Здоров'я