Хропіння - проблема, яка може стати актуальною практично для кожної родини.

За словами скандинавських вчених схильність до нічного хропіння формується ще в ранньому дитинстві, і цьому можуть сприяти домашні тварини.

Фахівці з клініки університету шведського міста на чолі Умео Карла Франкліна опитали 16 тисяч чоловік - жителів Швеції, Норвегії, Ісландії, Данії та Естонії - про їхнє дитинство і схильності до хропіння.

З 16 тисяч опитаних актуальним питання виявився 15 тисячам 556 людям. 18% з них заявили, що страждають від гучного і турбуючого хропіння щонайменше три ночі на тиждень.

Обробка результатів опитування показала, що в числі факторів, які призводять до виникнення хропіння у дорослих - респіраторні інфекції, перенесені у віці до двох років, повторювані інфекції вух.

У групі ризику опиняються діти, які виросли у великих сім'ях, а також ті, в будинку яких був собака.

"Ці фактори можуть сприяти запальним процесам і таким чином впливати на верхні дихальні шляхи в ранньому дитинстві, що це збільшує вразливість для хропіння в зрілому віці ", - вважають автори статті.

Учені нагадують, що крім хронічного браку сну і дискомфорту у оточуючих, храп збільшує ризик багатьох захворювання.

Якщо настає спазм судин, які живлять серцевий м'яз, у людини виникає напад стенокардії з імовірним результатом в інфаркт.


У такому випадку справа може закінчитися навіть інсультом.

На думку фахівців, отримані результати яскраво показали, як середовище, в якому виросла людина, може призвести до хропіння.

Підготовлено відділом Здоров'я