Вчені в результаті своїх відкриттів іноді приходять до дивовижних відкриттів. Причому найбільш дивні з них ті, що спростовують всі попередні наукові дослідження. Так, вчені з копенгагенського університету прийшли до висновку, що вітаміни для організму людини зовсім не корисні, а навпаки, можуть скорочувати тривалість життя.
Вчені проаналізували результати 67 наукових досліджень, проведених у різний час. На підставі всебічного аналізу багаторічний даних вони дійшли висновку, що вітаміни А і Е, що вважалися раніше найсильнішими антиоксидантами, заважають організму природним чином захищати себе. Виявляється, додатковий прийом штучно синтезованих вітамінів може збільшувати ризик передчасної смерті.
У загальній складності у всіх дослідженнях взяло участь понад 233 тисяч осіб, серед них були і здорові добровольці, і пацієнти, що страждали різними захворюваннями. Об'єднувало їх одне: всі вони брали вітамінні добавки.При всіх інших рівних факторах прийом вітаміну А підвищував ризик передчасної смерті на 16%, а бета-каротин - на 7% ,. Вітамін А викликав підвищений ризик смерті в 4% випадків. А ось впливу на тривалість життя вітаміну С вчені не помітили ніякого. Втім, і користі від нього мало.
Вчені говорять, що вони не знайшли ніяких доказів того, що вітаміни можуть захищати від хвороб або покращувати стан організму. Взагалі залишається не ясним, як такі дані могли бути отримані в результаті досліджень. Вчені припускають, що такий ефект міг спостерігатися завдяки їх впливу на роботу організму - зокрема, бета-каротин, як вважається, впливає на витрачання організмом жирів.
Тим часом ринок харчових добавок тільки в одній Великобританії перевищує 650 млн. Доларів. Вчені рекомендують людям намагатися отримувати всі необхідні речовини з продуктів харчування і уникати прийому синтетичних вітамінів та БАДів.

Підготовлено відділом Здоров'я