http://emily-mag.ru/

Существует кілька типів речовин, які можна використовувати в інгаляційної терапії, а саме: аерозолі рідкого типу, масляні розчини та порошкові речовини.

Тип інгаляції залежить від ступеня нагріву речовини. Розрізняються парові і теплові (або тепло-вологі) інгаляції, деякі інгаляції проводять аерозолями кімнатної температури.

Крім того, існують електроаерозолі та аерозолі, які грунтується на ультразвуку (інгалятор ультразвуковий). У сьогоднішній статті ми розповімо вам про один з найбільш популярних видів домашньої інгаляції - парової інгаляції.

При вдиханні пари посилюється приплив крові до слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, активізується робота секреторних залоз, поліпшується лімфообіг. Все це сприяють швидкому відновленню працездатності слизової оболонки.

Пари лікарських речовин підвищеної температури служать також знеболювальним засобом для запаленої слизової оболонки.

Однак у наші дні класичні інгаляції парою застосовують вкрай рідко: медицина зробила крок далеко вперед, і зараз існує величезна безліч більш зручних і ефективних методів .

Сучасний паровий інгалятор має в своїй конструкції спеціальний резервуар для речовин, які легко і швидко випаровуються.


Це може бути ментол, формалін, тимол, який-небудь антибактеріальний препарат або інший лікарський засіб.

Антибіотики не змінюють своїх властивостей і активності при нагріванні до температури + 70 ° C.

Коли пар виходить з сопла, захоплюється і ліки з допонітельного резервуара. Допустима температура пара для виконання інгаляції повинна бути 38-42 ° С, але ніяк не більше.

В апаратах для інгаляції застарілої конструкції потрібна температура досягалася видаленням рота від сопла. У сучасних агрегатах температура пара легко регулюється до тієї, яка потрібна вам.

Виробляти інгаляцію паром рекомендуються при запаленні слизової оболонки дихальних шляхів. Зазвичай такі запалення супроводжуються "першением" в горлі, а також болем при ковтанні (особливо вранці).

Протипоказані парові інгаляції людям, страждаючим захворюваннями серцево-судинної системи, гіпертонію та туберкульозом. Тим, у кого часто бувають носові кровотечі, також не рекомендується проводити інгаляції парою.