"Невелике обмеження калорій корисно всім", - відзначає доктор Луїджі Фонтана, професор медицини з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі.

Виходить, що основний шлях до довголіття - обмеження калорій.

Фонтан вважає, що найголовніше - менше їсти. Цю точку зору поділяють багато фахівців.

"Було показано на тварин, що найдієвіший спосіб збільшення тривалості життя - це обмеження калорій. Якщо ви візьмете мишу і обмежите їй споживання калорій, але так, щоб вона не голодувала, тривалість її життя збільшиться на 50%. Третина таких мишей вмиратимуть просто від старості, без будь-яких патологій. Це дуже важливо для медицини та економіки. В США 80% людей старше 60 років мають одне хронічне захворювання, більше половини мають 2-3 захворювання.

Ми намагаємося зрозуміти молекулярний шлях, який забезпечує збільшення тривалості життя таких тварин. Він пов'язаний з генами, що забезпечують довголіття.

Основна наша ідея - в обмеженні калорій. Надлишок калорій - це погано. Для тварин найважливіше - розмноження.


Якщо тварина відчуває нестачу калорій з якоїсь причини, наприклад, через природної катастрофи, його організм старіє повільно. Йому потрібно дожити до того часу, коли калорій буде достатньо, щоб встигнути розмножитися.

Наша основна ідея - є багато шкідливо, потрібно залишатися худим. Є якісну їжу: овочі, низькокалорійні продукти, рибу. Фізичні вправи дуже важливі, але самі по собі вони не зможуть зупинити старіння. Головне - зниження калорій.

Але ми намагаємося відійти від загальних рекомендацій і зрозуміти механізм. Ми намагаємося відповісти на питання про молекулярні причини старіння. Тоді ми будемо знати, які вживати заходів, щоб зупинити старіння. Можна буде скласти персональний рецепт для кожної людини з урахуванням його генетичних особливостей.

Моя мета - збільшити тривалість життя до 110 років. При цьому дуже важливо, щоб людина залишалася здоровою. Збільшення тривалості життя без поліпшення здоров'я - це проблема, тому що при цьому зростуть витрати на медицину ".