Ми з великим задоволенням віддаємо себе активного способу життя: це спорт, фізкультура, танці і т.д. Однак найчастіше це пов'язано з позамежними навантаженнями на м'язово-зв'язковий апарат наших суглобів.

Організм не може швидко перебудуватися в режим підвищених навантажень. Тоді найчастіше відбувається травматизація внутрішніх структур суглобів: зв'язок, хряща, менісків. Це тягне за собою порушення повсякденного життя: з'являється біль, дискомфорт і навіть обмеження рухів в суглобі.

Найбільш часто травмується колінний суглоб. Треба сказати, що колінний суглоб найскладніший в нашому організмі. Він фіксується як зовнішніми зв'язками, так і двома внутрішніми хрестоподібними. Крім цього в суглобі розташовуються два меніска (зовнішній і внутрішній), що виконують роль буфера між стегнової і великогомілкової кісткою. Найчастіше пошкоджуються саме меніски. Основними симптомами є біль, нестійкість в суглобі, порушення рухів.

Основним методом лікування є хірургічний, тому консервативне лікування може принести тимчасовий позитивний ефект.


Сучасна хірургія суглобів дозволяє виконати операцію без великого розтину, а через проколи. Ця методика називається артроскопія.

Через невеликі проколи в суглоб вводиться інструмент і відеокамера, що мають діаметр 4мм. В ході операції хірург оглядає порожнину суглоба, виявляючи ділянки ушкодження, і делікатно видаляє пошкоджену частину меніска. У завершенні операції доступи закриваються косметичним швом, який у подальшому практично не видно.

Враховуючи, що операція для пацієнта малотравматична, гіпс після операції немає накладається, а реабілітаційний період складає в середньому 1 тиждень. Однак, цю операцію повинен виконувати висококваліфікований фахівець, що володіє ендоскопічний технікою, за плечима якого не одна операція. Клініка "КОСМЕТОН" має в своєму арсеналі новітнім обладнання та висококласними фахівцями, які допоможуть Вам у найкоротші терміни повернутися до активного способу життя.

Клініка "КОСМЕТОН"
http://www.cosmeton.ru