Статистика говорить про те, що до п'яти відсотків вузлів щитовидної залози можуть бути злоякісними. У зв'язку з цим, щодо таких вузлів застосовується максимально радикальна лікувальна тактика. Крім того, на карциному доводиться до вісімдесяти відсотків злоякісних пухлин. До п'ятнадцяти відсотків випадків раку припадає на фолікулярну карциному. Медулярної карциномою представлені чотири - п'ять відсотків пухлин. Є форми раку, які вважаються високоагресивних. Це анапластіческій рак, плоскоклітинний рак. Від інших видів вони не перевищують одного відсотка.

На сайті onkostatus.ru можна дізнатися особливості даного захворювання. Наприклад, відомо, що для цієї онкології характерно безсимптомний перебіг, лікування раку щитовидної залози не завжди своєчасне. Як виняток може бути визначене освіту на шиї, яке виявляється при пальпації. Слід зазначити, що зараз рак щитовидної залози дає про себе знати частіше. В той же час, подібна обставина можна пояснити не збільшенням випадків захворюваності. Просто стали досконалішими методи виконання аспіраційної біопсії, а також з тим, що широко впроваджена УЗД діагностика. Смертність від цього раку має колишній низький рівень.

Прояви раку

Зазвичай цей рак протікає таким чином, що спочатку пацієнти не мають скарг у зв'язку з відсутністю симптомів. Іноді хворий самостійно намацує в щитовидній залозі вузол. При цьому, є не більше п'яти відсотків ймовірності, що виявлений саме рак щитовидної залози. Серед інших проявів раку можна назвати збільшений лімфовузол на шиї. Якщо захворювання прогресує, то виникає зміна голосу, так як пухлина вражає гортанний нерв. Хворобливість на передній поверхні шиї далеко не завжди є ознакою раку. В основному, при пухлини щитовидної залози стандартний рівень гормонів залишається без змін, і немає підвищення антитіл до тиреоглобуліну і тіреопероксідазе.

Лікування раку щитовидної залози проводиться за наявності точної діагностики та виявлення причин, що сприяють розвитку хвороби.


Вплив іонізуючого випромінювання вважається можливою причиною даної онкології. У сорокових і шістдесятих роках минулого століття вченими було зафіксовано, що при наявності низьких доз радіації, які використовуються для лікування у дітей пухлин шиї і голови, у пацієнтів виникав рак щитовидної залози. Справа в тому, що в дитячому та підлітковому віці щитовидна залоза особливо чутлива до впливу радіації, і тому ризик злоякісної пухлини надзвичайно високий.

Особливості лікування

Серед інших методів лікування цієї онкології основним видом раніше є хірургічна операція. В якому обсязі вона виконується, залежить від ступеня поширеності пухлини, і від клінічних даних. В даний час російським і європейським консенсусом щодо лікування цього раку оптимальним варіантом вважається проведення тіреоідектомія, тобто, повне видалення органу. Якщо встановлено, що є метастази, розташовані в шийних лімфатичних вузлах, то також видаленню підлягають і ці лімфовузли.

До важливих етапів лікування відноситься радіойодтерапією. Подібне лікування призначається хворим, у яких видалена щитовидна залоза. Метою такої терапії є повне руйнування залишилися вогнищ ракових клітин, метастаз раку. Важливо, що радіотерапія не використовується для лікування анапластичної карциноми, так само як і для і медуллярной. Що стосується дистанційного опромінення, то воно застосовується рідко, якщо пухлина поширилася, і неможливо видалити її оперативним методом.