Настала довгоочікувана весна. Стільки віршів, пісень, афоризмів їй присвячено! Люди пов'язують з цим часом року красу, молодість, свіжість і цвітіння. Ось тут у багатьох і починаються проблеми. Сльозяться очі, опухлий ніс і нежить - неприємні симптоми почалася алергії. Вони перекривають всю радість від весняного сонечка, співу пташок і щасливих посмішок навколо.

Як зберегти весняний настрій і здоров'я?

Розглянемо більш докладно захворювання поліноз. Поліноз - це алергічне захворювання, що викликає певну реакцію на пилок рослин, пил або домашніх тварин. Поліноз - хронічне захворювання, його симптоми можуть повторюватися в один і той же час року. Патологічні ознаки - сезонний алергічний риніт, кон'юнктивіт (сезонний алергійний рінокон'юнктівіт) і бронхіальна астма, викликана пилком.

Ступінь загострення пов'язана з концентрацією алергенів у повітряному середовищі, що залежить від температури, атмосферного тиску, швидкості вітру. Вміст пилку знижується під час проливного дощу, після нього і в погоду без вітру. Приблизно з 5 до 11 годин ранку інтенсивність виділення пилку досягає свого піку, до вечора вона знижується, різко скорочуючись в нічні години.

Поліноз провокують, як правило, вітрозапилювані рослини, що викидають велику кількість дрібної пилку, яка поширюється на величезні відстані - до сотні кілометрів. Тобто, захворювання можуть зустрічатися в тих районах, де алергенних рослин немає взагалі.Алергени можуть бути різними залежно від місцевості. У середній смузі Росії особливу аллергенную активність мають: пилок амброзії, полину, лугових трав і берези, які вкидають пилок з кінця березня до жовтня.
Симптоми полінозу:

1) Напади чхання, свербіж у носі, сильний риніт або закладеність носа;
2) Рясне сльозотеча, свербіж та почервоніння очей;
3) Сверблячка мови, неба;
4) Задишка, сухий кашель, свистячі хрипи в грудній клітці;
5) висипання на шкірі, свербіж.

Деякі ознаки схожі на простудні, але при полінозі температура тіла не підвищується. У період загострення захворювання можуть проявлятися такі симптоми: швидка стомлюваність, підвищена дратівливість, схуднення, меланхолія, сильні головні болі. Нудота, блювота, сильні болі в черевній порожнині в комбінації з кропив'янкою - ознаки попадання алергену в травний тракт.

Як боротися з ознаками полінозу?

Лікарі радять приймати сорбент полісорб, отриманий з природного мінералу кремнію. Принцип його дії - найдрібніші частинки полісорб зв'язують і виводять з організму шкідливі речовини - токсини, алергени, антигени, гістамін і серотонін (біологічно активні речовини).
Дозування. Приймайте Полісорб всередину по 1ч.л. (Дитині) - 1 ст.л. (Дорослому) порошку в 50 мл води 2-3 рази на день до покращення стану.

Будьте здорові!