Усі мріють виглядати добре, в більшості випадків основоположним чинником для цього є гарна фігура. Із зайвою вагою люди боролися завжди, але досі не придумали єдиного унікального методу.

Незважаючи на всю складність цього процесу кожен з нас знає, що формула ідеальної ваги складається з трьох складових - правильне харчування, фізична активність, відсутність шкідливих звичок.

В принципі все просто: визначити для себе дієту, записатися у фітнес клуб і кинути всі шкідливі звички. Але на ділі кожна з цих складових часом є непереборним бар'єром: дієт існує величезна безліч і підібрати ефективну дієту без шкоди для здоров'я дуже важко; у фітнес-клубах існує безліч напрямків, з яких важко вибрати найбільш ефективне для себе; кинути шкідливі звички взагалі сьогодні сама важкодосяжна мету. Але навіть якщо взяти себе в руки і змусити жити за графіком, необхідно все ж розібратися в кожному пункті окремо, адже кожна складова правильного схуднення включає в себе ще ряд підпунктів, від яких залежить результат.

Правильне харчування

Безглуздо експериментувати над собою, пробуючи різні дієти. Організм людини настільки унікальний, що тільки індивідуальна добірка дієти здатна принести результат. Обмін речовин, спосіб життя, фізичні і психічні особливості організму - все це неповторно і унікально в кожному людини, а, отже, неможливо придумати щось одне, відповідне всім людям відразу. Єдиний вірний спосіб - дієтолог. Не варто економити гроші на своє здоров'я, тому запишіться на прийом до довіреного дієтолога, здайте необхідні аналізи і дотримуйтесь вказівок лікаря.

Фізична активність

В принципі, як і в першому випадку, краще спочатку пройти консультацію у досвідченого фітнес-інструктора. Якщо є можливість, запишіться на персональний тренінг, тут вам розпишуть фітнес-програму виходячи з ваших індивідуальних особливостей.

Якщо немає можливості займатися персонально, тоді розсмакують всі напрямки. Але пам'ятайте, що найкращий результат дають тренування, засновані на диханні - біг, аеробіка, степ, пілатес, йога.

Силові тренування із застосуванням обладнання можуть призвести до зворотного результату, так як до жиру додатися м'язова маса.

Шкідливі звички

Тут вам допоможе тільки лише ваша сила волі і шалене бажання змінити своє життя на краще. Якщо вам важко дається самопереконання, знайдіть якісь стимулюючі чинники - фільми, статті, особисті приклади, які розповідають і показують, наскільки згубні шкідливі звички.

Якщо справа йде зовсім серйозно, і ви переконані, що у вас серйозна залежність, пройдіть курс лікування, в цьому немає нічого поганого, так чинять багато людей, і часом тільки таким чином отримують бажаний результат.

Отже, ви вирішили схуднути. Пропонуємо вашій увазі 5 кроків, слідуючи яким ви зможете поступово наблизити до ідеальної ваги.

Крок 1- розрахуйте формулу своєї ідеальної ваги

Перш ніж починати худнути, переконайтеся, що вам це необхідно. Худнути потрібно тільки тим людям, у яких є зайва вага. Щоб дізнатися, чи є у вас зайва вага, розрахуйте індекс маси тіла (ІМТ) і дізнайтеся свій ідеальний вагу: ІМТ = вага (кг)/[зріст (м)]?

  • ІМТ 18 , 5 - 24,9 кг/м? - У вас абсолютно нормальна вага.
  • ІМТ 25 - 29,8 кг/м? - У вас є зайва вага, і саме час почати з ним боротися, поки це легко.
  • ІМТ 30 - 39,9 кг/м? - У вас ожиріння, а, значить, ви перебуваєте в групі ризику розвитку захворювань, пов'язаних з серцево-судинною системою, опорно-руховим апаратом, цукровий діабет.
  • ІМТ> 40 кг/м? - У вас різко виражене ожиріння, необхідна програма зниження ваги під контролем лікаря.

Наприклад, вага - 120 кг, зріст - 1, 72 м: ІМТ = 120/[1,72 * 1 , 72].


Виходить індекс маси тіла дорівнює 40,6 кг/м ?, слід негайно звернутися до лікаря.

Якщо у вас ІМТ в нормі, але ви все одно не задоволені своєю фігурою займіться її моделюванням, за допомогою фітнес-програми .

Крок 2 - знайдіть мотивацію

Ви з'ясували, що у вас є зайва вага. Тепер саме час визначити для себе, навіщо вам це потрібно? Поставте собі конкретну мету, адже без певних мотивів схуднення може перетворитися на насильство над собою. Візьміть чистий аркуш паперу і напишіть, чому ви бажаєте змінити свій спосіб життя. Наприклад: - я зможу добре виглядати, у мене з'явиться впевненість у собі, на мене стануть звертати увагу; - Я зможу почувати себе краще, з'явиться хобі, буду вільно займатися домашніми справами, підніматися по сходах і т.д .; - Я зможу купувати одяг меншого розмір і буду менше витрачати часу на пошуки гарного одягу мого розміру; - Я буду здоровою, зайва вага дуже сильно позначився на моєму здоров'ї і т.д.

Крок 3 - фіксуйте свої результати

Заведіть собі щоденник харчування, в якому будете відображати все, що з'їдаєте за день, включаючи самі маленькі шматочки. Записуйте скільки калорій, жиру, вуглеводів міститься в кожному шматочку, яку вагу у порції, і .. причина, чому ви це з'їли (голод, за компанію, апетит, щоб побалувати і т.д.).

Також заведіть собі щоденник фізичної активності, де будете записувати, що ви робили, скільки разів, з якою тривалістю. Записуйте не тільки тренування, але і похід в магазин, прогулянка, підйом по сходах, миття посуду.

Крок 4 - поставте собі мету

Потрібна реальна мета, а не міфічна. Ви повинні усвідомлювати, що худнути можна тільки за правилами.

Багато, хто вже худнув, боровся з вагою, знають, як важко худнути і, головне, як важко утримувати результат. Будь-яка сувора дієта переводить організм на режим заощадження енергії, в результаті якого буде неминуча надбавка у вазі за законом самозбереження!

Худнути можна тільки з певною швидкістю - максимум 0,5-1 кг на тиждень. У такому режимі організм не помітить, що став отримувати менше енергії, ніж раніше, а, значить, не буде запасатися на майбутнє. Тим більше жирова тканина не може згоряти швидше просто фізично, і якщо ви будете худнути більш ніж на 1 кг, знайте, ви втрачаєте воду і м'язову масу!

Ідеальний скидання ваги - 10% від наявного ваги за 6 місяців . Також запам'ятайте, якщо ви утримали досягнутий результат протягом 4-5 місяців, значить, ви можете продовжувати худнути далі, тому що організм пристосувався до нового вазі.

Крок 5 виберіть правильну фізичне навантаження

Визначте для себе правильну фізичну активність. Це означає, що ви повинні скласти для себе графік занять таким чином, щоб вам було зручно і щоб ви отримували від цього задоволення.

Відвідувати тренування ви повинні не менше 2 разів на тиждень (ідеально 3 рази ). Тривалість не менше 45 хвилин.

Низкоинтенсивние і тривалі тренування дадуть 100% результат. Не старайтесь зробити якомога швидше і якомога більше, все добре в міру. Тут вам допоможе пульсометр. Під час занять ваша ЧСС повинна складати 55-70% від максимально можливої. Максимально можлива ЧСС для вас = 190 - ваш вік.

Відразу приготуйтеся до того, що результат ви побачите через 1,5 - 3 місяці, тому не варто щодня вставати на ваги і міряти обсяги.

Ось лише кілька рекомендація для вас, дотримуючись яких ви зможете наблизитися до бажаного результату. Але пам'ятайте, найкраще, коли вас контролюють фахівці, тим більше, якщо ви не впевнені у своїх силах.

Вдалого Вам схуднення!