тонометр називається медичний прилад, призначений для вимірювання артеріального тиску у людини. В даний час на ринку медичних приладів широко представлені ручні, автоматичні і напівавтоматичні моделі тонометрів. Вибирати тонометр необхідно з урахуванням віку пацієнта і захворювань, якими він страждає.

Найбільш поширеним є ручний тонометр, який використовується в більшості медичних установ. Це універсальний прилад, найменш чутливий до аритмії серця і атеросклерозу і забезпечує найбільшу точність вимірювання тиску.

На жаль, далеко не всі здатні ним користуватися: необхідно стежити за стрілкою манометра, при цьому накачуючи повітря грушею і відзначаючи при першому і останньому ударі серця положення стрілки манометра. Через велику кількість одночасних дій для багатьох людей це важко, особливо якщо це літня людина з ослабленим слухом.

Автоматичні тонометри з цієї точки зору набагато зручніше, тому що процес вимірювання відбувається в автоматичному режимі - пацієнт просто закріплює манжету і натискає на кнопку.


Тонометри відгуки на які можна знайти на будь-якому сайті медичної техніки, користуються тому особливою популярністю.

Проте слід враховувати, що при цьому виникає велика похибка вимірювання (5-10%), тому лікарі рекомендують проводити вимірювання три рази поспіль , а потім вираховувати середнє арифметичне. Крім того, повністю автоматичні тонометри занадто чутливі до ритму пульсу і щільності вен. Тому у хворих атеросклерозом можуть виникнути проблеми при вимірюванні через великої щільності вен - апарат може іноді просто не вловлювати пульс. При аритмії також зростає похибка вимірювання через нестабільність ритмів серця, і тоді на дисплеї апарата з'являється попередження про те, що точність вимірювання не гарантується.

Різновид автоматичного тонометра - напівавтоматичний зі звичайною ручною грушею, проте всі дані зчитуються комп'ютером.