При виборі взуття потрібно враховувати масу нюансів: її призначення, сезон, якість матеріалу, носкість, зручність колодки, індивідуальні особливості ноги і багато іншого. Однак є ряд основних моментів, які є визначальними при виборі будь-якого взуття на будь-який сезон.

Оптимальним варіантом є взуття з натуральної шкіри. Хоча досвід показує, що на дощову погоду не завадить мати пару черевиків зі штучної шкіри - вона не промокає, на відміну від натуральної. Однак натуральній шкірі також можна надати водовідштовхувальні властивості за допомогою спеціальних засобів.

Сьогодні виробники навчилися настільки добре підробляти натуральну шкіру, що розрізнити їх часом може тільки фахівець. Якісний шкірозамінник спокійно витримує навіть випробування запальничкою, а для повноти враження його ще й ароматизують під шкіру.

Найпростіше поглянути на шкіру з вивороту, на зрізі, якщо він, звичайно, не заклеєний. У натуральної шкіри на зрізі будуть дрібні волоски, а у штучної - ниточки. Можна провести також тести на теплопровідність і водопроникність: якщо прикласти до поверхні виробу долоню, то замінник нагріється, а натуральна шкіра не змінить температуру.


Якщо ж бризнути на натуральну шкіру трохи води, вона її вбере і потемніє, а штучна залишиться колишньою.

Особливу увагу слід звернути на підошву: краще всього, якщо вона буде рельєфною. Це вбереже вас від падінь в ожеледь. Кріплення на осінньо-зимового взуття краще всього литьевое, тоді стик буде міцним і не промокне. Іноді на клеєної взуття строчка просто імітується, і тоді вона швидко розвалиться.

Виникає питання: чи можна купувати взуття в інтернет-магазині, навіть якщо це брендовий інтернет магазин взуття? Зрозуміло, можна, адже при доставці у вас буде можливість ретельно розглянути взуття, приміряти її і переконатися в її гарній якості й комфортності для ноги.

Літня взуття, в тому числі і чоловіча, має бути максимально відкритою, щоб нога дихала. Щоб взуття довше зберігала презентабельний вигляд, вона потребує постійного догляду та очищення.