Давно помічено: любить наша людина халяву, навіть таку відносну, як система all inclusive, де все оплачено заздалегідь. Як можна втриматися при вигляді неймовірного вибору знайомих і незнайомих страв! Ось і ломиться піднос в підсумку від кількості їжі, якої вистачило б на обід декільком лісорубам.

Бажання познайомитися з місцевою кухнею на відпочинку цілком природно. Існує навіть такий різновид туризму, як гастрономічні тури. Але не можна ж забувати і про своє здоров'я!

Відомо, що однією з причин надмірної ваги є переїдання, тому навіть на відпочинку необхідно контролювати свій апетит. Точніше кажучи, навіть не апетит, тому що апетит викликається почуттям голоду, а нестримне прагнення спробувати за один раз якнайбільше. Почуття це цілком зрозуміле, але і його теж можна ввести в раціональні рамки.

Врахуйте, що вибір страв, зазвичай пропонованих на сніданок, обід і вечерю, завжди практично ідентичний. Тому ви можете щось спробувати сьогодні, а щось залишити на завтра і наступні дні.

Не варто завантажувати тарілку великою порцією одного салату або десерту - краще взяти по ложечці салати і по чуть-чуть десерту декількох видів, щоб за час перебування в готелі поступово перепробувати весь асортимент.


З другими стравами складніше, але і тут постарайтеся обмежитися мінімумом.

Взагалі є дуже хороше правило: ніколи не навантажуйте відразу все - і салати, і гаряче, і десерти. У голоду очі завидющі, руки загребущі, і після салату, коли почуття голоду притупиться, ви, можливо, зрозумієте, що десерт був явно зайвим, але не відносити ж назад?

Навіть якщо після відпочинку вам належить ліпосакція, постарайтеся харчуватися помірно, невеликими порціями. Розтягнутий шлунок буде весь час вимагати заповнення, і результати операції швидко зійдуть нанівець. До того ж ліпосакція без зміни харчових звичок не дасть довгострокового результату.

Не забувайте на відпочинку і про фізичну активність. Прогулянка після їжі, особливо після вечері, не дозволить зайвим калоріях перейти в жир.