Сьогодні практично в кожній сім'ї є автоматична пральна машина, а сам процес зводиться до завантаження білизни та порошку. Проте, мережа пралень працює досі, і їхні послуги дуже затребувані.

Серед клієнтів пралень не тільки різні компанії, але і приватні особи. І це цілком природно, адже в пральні ваші речі не тільки виперуть, а й висушать, а потім погладять. У деяких пралень є навіть послуга дрібного ремонту.

На Заході взагалі прийнято користуватися послугами пральні, а не прати вдома. Це дозволяє отримати свої речі назад в ідеальному стані, свіжі і відпрасовані. У нашій країні в радянські часи дуже багато людей користувалося послугами пралень, проте поступово їх мережа скорочувалася, і лише в останні роки намітилося пожвавлення в цій сфері послуг.

Що ж необхідно знати, якщо ви вирішили віддати свої речі в пральню? Найчастіше здають постільна білизна, але багато здають в пральню і носильні речі. І ось тут потрібно проявити особливу увагу.

У нашій країні значно рідше користуються послугами хімчистки, а адже на бирках багатьох речей, які ви купуєте в магазині, чітко вказано, що їм рекомендується суха чистка.


Ми ж хоробро закриваємо на це очі і стираємо річ в кращому випадку вручну або в пральній машині в режимі ручного прання.

Але навряд чи варто здавати в пральню трикотажні вироби або, наприклад, вечірнє плаття - їм прямий шлях в хімчистку, тим більше що мережа будинків побуту в Москві справно функціонує і постійно розширюється.

Перш ніж здати речі в пральню, ретельно перевірте всі кишені на наявність грошей, ключів, банківських карток і інших дрібних, але потрібних предметів. Врахуйте, що в обов'язки співробітників пральні це не входить. Необхідно також розділити речі різної фактури і кольору. Якщо ви хочете здати речі з тонкої тканини, що вимагають делікатного прання, уточніть, чи виконуються подібні замовлення.