Рушники - незамінна в побуті річ. В давнину рушники називали рушниками, їх прикрашали майстерною вишивкою, вони були обов'язковим атрибутом у багатьох обрядах - досить згадати звичай підносити хліб-сіль на вишитому рушнику. Власноруч вишиті рушники входили в придане кожної дівчини, і по тому, яким було рушник, оцінювалося мистецтво майстрині.

Такі рушники можна тепер побачити хіба що в музеях або в селах у бабусь. Ми ж, сучасні люди, втратили цю прекрасну традицію, як і багато інших. На зміну саморобним рушникам прийшли покупні рушники, на будь-який смак, різної якості і забарвлень.

Кухонні рушники напевно знайдуться на кожній кухні, і господині зі смаком підбирають їх по малюнку і колірній гамі таким чином, щоб вони поєднувалися з загальним колірним рішенням і стилем кухні. Нерідко вишиті рушники в народному дусі стають прекрасним декоративним елементом на кухні в стилі кантрі.

Сучасні рушники виготовляються з самих різних матеріалів: бавовни, льону, бамбука та ін., Нерідко з домішкою синтетики.


Найприємнішими на дотик є махрові рушники - крім м'якого ніжного ворсу вони чудово вбирають вологу.

При виборі махрових рушників необхідно враховувати як довжину і якість ворсу, так і склад матеріалу. Оптимальна довжина ворсу - 5 міліметрів. Якщо таке рушник виготовлено з натуральної бавовни, воно буде набагато якісніше вбирати вологу, ніж рушник, у складі якого є синтетика. Правда, такі рушники виглядають більш привабливо, проте вбираність вологи у них істотно знижена.

Якщо ви збираєтеся купити махрові рушники для всієї родини, то краще підібрати їх в одному стилі, але різних кольорів - для кожного члена сім'ї. Природно, перевагу краще віддавати натуральним тканинам.

Дитячі махрові рушники часто прикрашають малюнками, вишивкою, аплікацією з улюбленими дитячими героями, і дітям вони дуже подобаються. Великий махровий рушник знадобиться навіть грудничку - він буде в ньому почувати себе дуже затишно і комфортно після купання.