Справжній китайський фарфор, історія якого налічує не одну тисячу років, вже у давнину цінувався у всьому світі. Недарма китайські майстри настільки дорожили секретом його виготовлення, що за його розкриття людина могла поплатитися життям. Порцеляновий посуд, вази та інші декоративні вироби з порцеляни призначалися тільки для імператорів і вищих сановників Піднебесної, а в більш пізні часу стали в Китаї одним з головних предметів експорту.

Кілька століть тому європейським умільцям вдалося зрештою розгадати секрет китайського фарфору, і всесвітню популярність придбали вироби Мейссенского, лімозька та інших мануфактур, де виготовлялася порцеляновий посуд, вази, статуетки та ін.

Проте, китайський фарфор залишається на вершині п'єдесталу. Щоб придбати не підробку, а справжній китайський фарфор, звертайте увагу на наступні моменти:

• У порцеляни повинен бути чистий, дзвінкий і тривалий звук, який він видає, якщо постукати по краю дерев'яною паличкою.• У високоякісного фарфору відтінок повинен бути білим або бісквітним (молочним), а не сірим, як у більш дешевого порцеляни.
• Справжній фарфор настільки добре просвічує, що на світлі можна побачити свою руку, прикладену до зворотної сторони тарілки.
• У якісного порцеляни поверхню ідеально гладка, рівна, без подряпин, сколів, горбків і бульбашок.

Порцеляновий посуд призначена, безумовно, для урочистих випадків. А ось для повсякденного використання ми зазвичай вибираємо більш практичну посуд, одним з кращих зразків якої можна з повним правом вважати сервізи та тарілки luminarc з їх чудовим дизайном і відмінними експлуатаційними якостями.

Однак справжній китайський фарфор і раніше залишається воістину дорогоцінним подарунком, якщо буде обраний правильно, з урахуванням наших рекомендацій. Порцеляновий сервіз, подарований на весілля або ювілей, стане нагадуванням про теплі почуття дарувальника на довгі роки.