"Захід є Захід, Схід є Схід, і разом їм не зійтися". Таку думку побутувала в 19 столітті. А ось століття 20, а в ще більшому ступені 21 показав, що зійдуться, і ще як - все-таки живемо в епоху глобалізації!

З точки зору пересічного споживача глобалізація проявляється в достатку східних товарів, які сусідять на наших прилавках із західними. Правда, мирним це сусідство не назвеш, все-таки конкуренцію в торгівлі ніхто поки не скасовував. А оскільки двигуном торгівлі є реклама, то західна продукція за "розкрученості" набагато випереджає східну, принаймні, у нас.

Є і ще один момент. Коли наприкінці 80-х - початку 90-х в нашу країну хлинув потік дешевих товарів з Китаю, вони дуже сильно підірвали авторитет китайських виробників в очах росіян. Згадайте одні тільки пуховики, з яких немилосердно лізло щось, що віддалено нагадує пух. Та й у китайської побутової техніки склалася не найкраща репутація. Звичайно, сувеніри з Китаю сприймалися як екзотика і користувалися попитом, але в цілому це не дуже позначилося на загальному уявленні про китайської продукції.

І ось на нашому ринку стала з'являтися китайська косметика. Ніякої широкої рекламної компанії, ніяких мільйонних рекламних роликів по телевізору. І споживач, а точніше, споживачка знаходиться в деякому подиві: брати чи не брати?

З одного боку, ціни в порівнянні із західними брендами просто ллють бальзам на душу, а з іншого боку - що за склад і як подіє?

Дійсно, питання майже що гамлетівське.


Але давайте відразу ж визначимося, про яку китайської косметиці йде мова. Не про ту, яку продають у переходах і випадкових кіосках, а про ту, яку пропонують офіційні дилери виробника та спеціальні магазини з продажу косметичних засобів. До речі, тут же нерідко продаються китайські пластирі, що дають знеболюючий ефект.

По-перше, це гарантія її справжності, а по-друге, кваліфіковані продавці детально проконсультують вас про склад і спосіб застосування засобу.

Сьогодні провідними китайськими фірмами з виробництва косметики є XueweiChinaCosmetic (Tianjin) Co і XufanChinaCosmetic (Tianjin) Co, і ця китайська косметика відгуки про яку тільки позитивні, порівнянна за якістю з багатьма відомими європейськими брендами, але вигідно відрізняється з точки зору ціни.

Основною перевагою китайської косметики є її натуральний склад, однак це ж інколи призводить до непорозумінь: у деяких користувачів виникає алергічна реакція. Але ж така реакція виникла на якийсь конкретний натуральний компонент! Тому дилери зазвичай пропонують зробити тест на невеликій ділянці шкіри.

При відсутності протипоказань китайська косметика, заснована на багатовіковому досвіді традиційної китайської медицини, може виявитися дуже ефективною, головне, купувати її в потрібних місцях і у надійних продавців.