Стрази Сваровські цінуються і ювелірами, і людьми зі смаком. Хоча спочатку стрази представляли собою імітацію дорогоцінних каменів, династія Сваровські перетворила їх на самостійний вид елементів ювелірних виробів. Це сталося завдяки винаходу родоначальником династії Даніелем Сваровскі автоматичної ограночного машини, що дозволяла виробляти високоточну огранювання кришталю. До цих пір всі тонкощі цього процесу тримаються в найсуворішому секреті.

Стрази Сваровські не є сурогатом, а самостійним видом вставок, який часто й охоче використовують дизайнери, модельєри та стилісти всього світу. Слід зазначити, що кристали Сваровскі по ряду параметрів навіть перевершують натуральні камені. У них немає ніяких сторонніх вкраплень, більш високий рівень чистоти, їх можна виготовити практично будь-якого розміру, а їх ограновування ні в чому не поступається огранюванні справжніх дорогоцінних каменів.

Тому нічого дивного, що такі стрази використовуються для виготовлення ювелірних виробів з дорогоцінних металів і виглядають більш ніж гідно в сусідстві з благородними металами - золотом, сріблом і платиною.

Дизайнери ювелірної моди особливо цінують стрази Сваровскі за практично необмежені можливості для створення унікальних ювелірних виробів, адже вони дозволяють реалізувати самі сміливі дизайнерські фантазії.


Парадоксально, але в ряді випадків ювелірні вироби зі стразами Сваровські можуть коштувати навіть дорожче оригіналів, які вони імітують.

В даний час золоті кільця зі стразами Сваровськи вважаються прикрасами класу "люкс", які призначені не тільки для повсякденного носіння , а й для найурочистіших випадків. Ці престижні прикраси свідчать не тільки про фінансові можливості, а й про вишуканий смак.

У провідних ювелірних будинках світу створюються цілі колекції кілець з дорогоцінних металів з уславленими стразами Сваровські. Такі ювелірні вироби відрізняються вишуканим дизайном, повітряної чистотою вставок, розкішшю, елегантністю і вищим ступенем майстерності.