Гобелени, або шпалери, з'явилися в Європі в середні віки. Вони служили прикрасою замків аристократії і королівських палаців, а попутно виконували не менш важливу функцію - захищати від протягів і зберігати тепло в цих кам'яних громадах. Гобелени ткали вручну за малюнками, які створювалися нерідко іменитими художниками.

Сучасні гобелени втратили свою утилітарну функцію і перетворилися на справжній витвір мистецтва, що служить для прикраси. Сьогодні, коли килими на стінах вийшли з моди, гобелени можуть стати відмінним альтернативним варіантом прикраси інтер'єру.

Особливо ефектно виглядають великі гобеленові панно з різноманітними колірними і фактурними рішеннями, створюють неповторну картину з грою світла й тіні. Зображення історичних сюжетів, прекрасних пейзажів, відтворення класичних зразків шпалерного мистецтва минулих століть перетворюють гобеленові панно не просто в декоративний елемент інтер'єру, а в його художньо-емоційний центр.

Вибір гобеленового панно для прикраси свого будинку або квартири свідчить не просто про хороше, а про вишуканий смак.


Однак гобеленів панно потребує правильної "подачі", щоб проявилися всі його достоїнства. Це, насамперед, вибір сюжету і відповідність його стилю і габаритам приміщення. Монументальні гобеленові панно на історичні сюжети будуть доречні скоріше в конференц-залі солідній компанії, а от менш масштабні вишукані пейзажі або натюрморти дуже органічно впишуться в домашній інтер'єр.

У всіх великих гобеленів є підкладка, щоб вони не деформувалися. За допомогою спеціальної конструкції гобелени підвішуються на рейку або карниз. У деяких панно є також нижню кишеню, куди можна вставити обваження щоб уникнути утворення складок. Завдяки спеціальним світильників для картин вільно висить гобелен, ледь помітно погойдуючись, створює чарівне видовище, немов оживляючи зображену картину. Прекрасним доповненням до гобелена стануть красиві наконечники для карниза і кисті з боків панно.