Любов - безумство, але саме вона наповнює наше життя змістом.
А.Моруа

Все ближче і ближче цей прекрасний романтичний свято - день Святого Валентина! Все закохані, незалежно від віку і статі, задовго відчувають усі таїнство і любовний дух цього дня. Більшості з них дуже хочеться, щоб цей день був якимось особливим, всім хочеться отримати в цей день хоча б маленькі подаруночки з натяком на любовні почуття!
До слова, наші батьки про таке свято в свій час і поняття навіть не мали - ймовірно, вони занадто зайняті були своїми турботами, та й не було тоді всіх цих технологій, як зараз! Ось дивно, на такі свята, як Великдень, Різдво і т.д. було повно різних явств, що аж столи ломилися. А ось про таке свято, як День Святого Валентина вони навіть ні словом, ні духом! Нам сьогодні цього не зрозуміти!
Однак незважаючи на те, що це свято стало масово відзначатися лише в 20 столітті, історія цього свята сягає своїм корінням на багато століть назад! Більшість людей чомусь наївно вважають, що 14 лютого - день всіх Валентинов, але це не зовсім так. 14 лютого офіційно вважається міжнародним днем любові і романтики.
Чому ми тоді називаємо цей день Днем Святого Валентина? Тому є історичне пояснення. Історія свята сягає своїм корінням у 3 століття н. е. за часів правління Імператора Клавдія II, який видав указ про те, що тим молодим людям, які були придатні для військової служби, категорично заборонялося одружуватися. Клавдій II вважав, що це надзвичайно негативно відбивалося на бойовому дусі армії і на її стані в цілому.


Однак Клавдій II не врахував той факт, що любов - це добре, світле почуття, яке здатне перемогти все зле і негативне в будь-якій ситуації. Так от і в 3 столітті н.е. вона в черговий раз це довела, здобувши беззаперечну перемогу! Священик на ім'я Валентин був не згоден з цим указом і пішов наперекір імператорові, продовжуючи здійснювати весільні церемонії для закоханих, за що він, власне кажучи, і був засуджений до смертної кари і через якийсь час уже посмертно був оголошений Святим.
Взагалі варто сказати, що свята Любові влаштовуються не тільки в наш час, вони існували і в глибоку давнину. Так, наприклад, в 16-му столітті в Римі був дуже популярний фестиваль богині любові під назвою Juno Februata.
Однак, і День Святого Валентина, і Juno Februata були все-таки католицькими святами. А як же Росія? Невже не було в ті часи на Русі нічого подібного? Звичайно ж, було! Адже для Русі тема кохання також була чужа, саме тому давним-давно на Русі відзначали День Закоханих, який доводився зазвичай на кінець літа! Історія російського Дня Закоханих заснована на легенді про кохання між Петром і Февронія. До речі, це свято відзначається і донині, але тільки 8 липня. День Петра і Февронії - вважається споконвічно російським аналогом Дня Святого Валентина, цей день є Днем сім'ї, любові і вірності, а самі Петро і Февронія - вважалися і вважаються покровителями сім'ї та шлюбу, в церкві їх шлюб є зразком християнського шлюбу.
Ось такі вони, дивовижні показові історії кохання і вірності в різних релігіях!
Підготувала: Олена Калашникова