13 вересня відзначають одразу два свята і саме про них піде мова в даній публікації. Перше свято відзначають в Росії все перукарі, а другий - це свято збору винограду, який відзначають жителі Румунії.
Спочатку поговоримо про перукарів, тобто майстрах ножиць і гребінця, які сьогодні святкують свій день. Правда, необхідно згадати також про те, що насправді люди, які володіють даною професією, мають одразу два свята. Традиційно вони святкують також День працівників торгівлі та побутового обслуговування населення (він відзначається в 3-е неділю березня) разом з іншими людьми, що працюють у сфері послуг.
Причина цього полягає в тому, що ще за часів Радянського Союзу перукарню вважали одним з підприємств сфери послуг - чимось на зразок ремонтної майстерні або ж хімчистки. На сьогоднішній день ситуація має повністю інший вигляд: сучасний висококваліфікований перукар став людиною мистецтва, але ніяк не звичайним ремісником.
Згідно певним відомостями, станом на даний момент в Російській Федерації працює приблизно 70 000 салонів краси та перукарень, і це число постійно збільшується. Понад 200 000 росіян називають себе сьогодні перукарями. Саме до такого результату прийшло розвиток професії, історія якої тягнеться вже протягом тисячоліть.
Багато хто вважає, що поява перших цирульників-професіоналів відбулося ще за часів Стародавнього Єгипту. Ці люди займалися обслуговуванням, в основному, фараонів, а також їх чоловік: стригли і фарбували волосся, робили з них різні непрості зачіски, які в наш час можна помітити на деяких малюнках, що збереглися. У перукарів Стародавнього Єгипту були навіть інструменти, які досить сильно схожі на ножиці і бритви, що використовуються в наш час.А поява перших "салонів", в яких можна було доглядати за собою, відбулося в Стародавній Греції. У знатних дам була можливість привести в порядок власні нігті і волосся. Примітно, що проведенням окремих процедур займалися різні люди - спеціально навчені службовці.
Сам термін "перукар" має німецьке походження. Це слово походить від терміна Peruckenmacher, який використовували в якості назви фахівця, що займається виробництвом перук. Втім, в цій країні дане слово вважають давно застарілим і зараз не використовують.
Ще одне свято, яке відзначають 13 вересня, - це свято збору винограду. Цей процес з давніх пір вважають справжнім святом. Наприклад, римляни починали збирати виноград з заходу на честь майбутнього врожаю. Молоді раби тиснули виноград під звуки пісень, які отримали назву "пісні вина" або "пісні преса".
В античні часи в ході збирання виноградного врожаю люди не карали рабів, які мали право вилаяти своїх господарів і випити бажану кількість вина (або у зворотному порядку).
Румунія займається виготовленням вина приблизно протягом 3000 років. Виноградники в цій державі займають приблизно 300 тисяч гектарів. Щороку Румунія випускає приблизно 7 млн. Літрів популярного алкогольного напою. З цієї причини збір винограду в цій країні став справжнім національним святом, що відзначається всіма людьми 13 вересня.
Під час збору урожаю біля дверей винного льоху завжди ставлять глиняний глечик і цебри з мускатом, щоб у перехожих була можливість спробувати і оцінити, наскільки якісним є вино.