Цей светлийпразднік має свого певного "винуватця", яким є християнський священик Валентин. Почалася ця історія в далекому 269 м Римську Імперію в ті роки очолював імператор Клавдій Другий. Тоді римська армія весь час з кимось воювала і в зв'язку з цим відчувала нестачу в солдатах. Воєначальник не без причин був упевнений в тому, що основним ворогом його "наполеонівських" планів є шлюбні союзи. Оскільки одружений солдат набагато більше думає про зміст сім'ї, ніж про захист імперії. Щоб якось це припинити і відродити в солдатах військовий дух імператор заборонив їм зв'язувати себе узами шлюбу.
Правда, від цього молоді люди не стали менше любити протилежну стать. Та й у Римі знайшлася людина, яка, не боячись гніву государева, почав в таємниці вінчати закохані пари. Цим сміливим людиною є священик Валентин. Цілком ймовірно він у душі був справжнім романтиком, оскільки найулюбленішим його заняттям було на прохання легіонерів підносить квіти дівчатам, мирити посварилися, а також він допомагав складати любовні листи.
Зрозуміло, як тільки до імператора дійшла інформація "про його неугодної діяльності ", він тут же вирішив її припинити. Священик був засуджений до найстрашнішого покаранню.


Трагізмом ситуації доставляв ще й той факт, що сам Валентин полюбив дочка тюремника. За кілька годин до страти він написав їй прощальний лист, в якому розповів про своїх ніжних почуттях і підписав "Твій Валентин".
Через кілька років християнського мученика, постраждалого за віру канонізували католицькою церквою. Через більш двохсот років, діючий в ті роки римський Папа проголосив 14 лютого Днем святого Валентина. У 1969 г пройшла реформа богослужіння, в результаті якої Валентина викреслили з літургійного календаря католиків. Хоча заради справедливості варто додати, що і до цього року церква ніколи не схвалювала традиції відзначення цього знаменного дня.
Наскільки достовірна ця історія важко сказати. Але як би там не було всі закохані з великим задоволенням, і сьогодні святкують цей день, а також найбільша численость вінчань та весіль припадає саме на цей день. Існує повір'я, що весілля або вінчання, що відбулися 14 лютого стануть запорукою незгасаючої любові.
День святого Валентина в Західній Європі стали відзначати з тринадцятого сторіччя, а в Америці почали святкувати в 13 столітті, а в Америці - 236 років тому.