Як зрозуміти, що насправді ти хочеш? І які бажання є справжніми? Помилка закладена в самому питанні. Вони не просто псує життя, але і заводить у глухий кут величезна кількість людей, створюючи відчуття безвиході і нерозуміння - куди рухатися далі і що робити.

Сучасними психологами рекомендовано безліч варіантів визначення бажань. Одна з популярних схем пропонує заглянути в дитинство, юність або молодість і згадати, що тоді приваблювало тебе. Але часто така опрацювання бажань не працює, особливо коли доходить до справи - бажання що-небудь робити відразу пропадає. Тобто, спроба реалізувати згаданий бажання показує або дає зрозуміти, що в даний час робити цього зовсім не хочеться. Змушувати себе марно, в постійну основу це все одно не переросте, оскільки людина - не робот.

Ми не говоримо про бажання вийти заміж і про радісному передчутті свята, коли цікавлять тільки весільні зачіски і красиві сукні. Ми ведемо бесіду про повсякденне життя, коли людина намагається розібратися в собі і намітити життєві цілі. Так, де ж шукати свої справжні бажання? Це щось невловиме і неусвідомлене, просто божевільна тяга до чогось, яка йде з серця, але що розуміється розумом. Ось тут і відбувається нестиковка, оскільки розум усвідомлює, а бажає серце.

Усвідомлення відбувається тільки постфактум, коли ти вже зробив або отримав, що хотів. Справжнє бажання - це те, що відбувається або те, що ти робиш, але, не усвідомлюючи навіщо. Тільки після реалізації бажання, розум констатує факт, що ви цього хотіли, тільки постфактум. Думаю, кожен з вас легко пригадає подібне у своєму житті. Наприклад, ситуація "просто пощастило". Це означає, що ви відчули або почули, куди потрібно рухатися, і діяли згідно інтуїції.


При цьому ви нічого не усвідомлювали, не розуміли, просто думали, що вам щастить.

Тим часом, сучасна людина, підкований знаннями в різних областях, в тому числі й у психології, весь час намагається розкласти все по поличках , усвідомити і зрозуміти свої бажання. Саме ці зусилля псують настрій і життя, збивають зі шляху і заплутують, не дають рухатися в тому напрямку, куди так несамовито вас тягне.

Рефлексія (обдумування) - це недолік, яким страждають всі сучасні люди. Наприклад, моя подруга намалювала собі ідеал хлопця ще в юності і говорила, що їй потрібен тільки такий молодий чоловік. У результаті їй перевалило за 30 років, а доля так і не зробила подарунок жінці і вона досі одна.

Ситуація, коли постійно ставиш собі питання - що мені робити, заганяє тебе в глухий кут, з якого немає на горизонті виходу. Тому розумно викинути це питання з голови, він все одно ні до чого не призведе, ну вже точно не розповість про ваш заповітне бажання. Роблячи висновок, можна сказати, що немає необхідності шукати свої бажання. Взагалі.

Потрібно робити те, що подобається, а йти туди, куди тягне. А якщо ви довели себе до депресії в шалених пошуках рішень на питання "що мені робити далі", то кращий варіант в даній ситуації - нічого не робити. Найголовніше - заспокоїтися. І лише повністю заспокоївшись, ви обов'язково зрозумієте, про що я говорю, і відчуєте ту саму хвилюючу тягу, яка і є справжнє, неусвідомлене бажання. Швидше навіть не "відчуєте", а то це слово знову зіб'є вас зі шляху і знову змусить щось шукати. Вас просто потягне, і ви підете, абсолютно не розуміючи, навіщо і куди.