Дуже багато сказано про це чудове свято - День Всіх Закоханих! І про історію виникнення цього свята, і про традиції та способи його проведення і т.д. Однак на тлі всього цього ми частенько забуваємо про те, що насправді прийнято вважати атрибутами Дня Святого Валентина! Отже, в якості основних символів цього Закоханого Дня прийнято вважати сердечка, в першу чергу, купидон - бога любові, троянди - символи кохання і вірності і голубів - символи чистоти і смиренності. Отже, про все по порядку!
Купідон
Купідон - є, на мій погляд, найголовнішим, першорядним символом цього романтичного свята! Поспішаю нагадати тим, хто встиг забути історію. Купідон був сином богині кохання Венери з властивими йому такими рисами, як пустощі, але при цьому несення повної відповідальності за той стан закоханості, якою він нагороджує людей. За легендами, всяка людина, що піддався атакам стріл Купідона закохується негайно в першому ж побаченого їм людини. У стародавній міфології можна зустріти також ім'я Амур, що був сином Афродіти, який також багатьом відомий як бог кохання. Багато хто чомусь думають, що це два абсолютно різних персонажа. Поспішаю вас засмутити - це один і той же бог кохання, просто в давнину кожен народ мав свою віру, своїх богів, і у різних народів бог кохання називався по-різному, в цьому весь секрет! У наші дні й ім'я Купідон, і ім'я Амур пов'язують з тими питаннями, які нерозривно пов'язані з любов'ю і любовними питаннями!
Троянди
Не секрет, що багато поетів найчастіше вдаються до порівняння любові в цілому і своєї коханої з красотою троянд. Адже недарма троянда вважається королевою серед квітів, вона є символом боротьби і миру, любові і прощення. Варто нагадати всім нам, що День Святого Валентина - це прекрасний привід подарувати своїй коханій або вже другій половинці квіти та романтичні подарунки. Однак, вибираючи троянди для такого важливого випадку, не варто забувати, що різні відтінки троянд мають тут величезне значення, і саме від того, наскільки правильно ви підберете потрібний колір троянд, щоб висловити тим самим свої почуття, тим менше вірогідності того, що це буде невірно інтерпретована вашими обранцями.
Отже, трохи про колір троянд:
Білі троянди означають справжню і чисту любов, і найчастіше лише благородні наміри з боку того, хто дарує.Червоні троянди служать символом пристрасної, пекучої любові, палаючих в двох серцях. І це не випадково, адже згідно з легендою, богиня любові Афродіта, поспішаючи до свого коханого, випадково поранила ногу про кущ білих троянд і вони стали кольору її пролилася крові. Саме з тих самих пір, червоні троянди перейшли в розряд символів кохання і неймовірної пристрасті.
Рожеві троянди знаменують собою якесь дружелюбність з боку того, хто дарує, однак все-таки з надією на виникнення між двома людьми ближчих романтичних відносин. Як кажуть, тонкий натяк на товсті обставини.
Жовті троянди, на жаль, символізують лише дружні почуття, але не більше того.
Чорні троянди свідчать про закінчення любові і розрив усіх романтичних відносин.
Серденька
Ще одним атрибутом Дня Закоханих вважається саме серце, що зберігає любов! Адже споконвіку саме серце вважалося центром почуттів та емоцій. Недарма раніше весь час використовувався вираз "пропонувати руку і серце", що означало тільки одне - цілком віддатися в руки глибокої і піднесеною людської емоції під назвою Любов. У нашому сучасному світі це дещо втратило колишнє значення. Зараз символів Дня Святого Валентина вважається серце, пронизане стрілою Купідона. Чому? Може бути, щоб підкреслити величезну силу божественного, яке здатне керувати нашими почуттями? А може бути демонстрація того, що справжня чиста світла любов часто буває нерозділеного і дуже ранить серце ?! Точно цього ніхто вже й не знає! Та й чи потрібно?
Голуби
Ну, і нарешті, ще один символ Дня Закоханих - голуб, які, як правило, знаменує собою чистоту, сумирність і невинність. Чому саме голубів пов'язують зі святом любові? Та просто тому, що саме голуби були найулюбленішими птахами богині кохання Венери. Так, і крім того, всім відомий вислів "голубина вірність". Так-так, саме голуби здатні все життя зберігати пару, бути разом і разом дбати про потомство. Тому немає нічого дивного в тому, що саме голубів зарахували до списку символів Дня Святого Валентина!
Які б символи не вигадували для стану "Любов", факт залишається фактом: любов - саме дивне почуття на Землі і дай Бог кожному хоч раз в життя його випробувати, і нехай ваша любов буде тільки взаємною!
Підготувала: Олена Калашникова