Часу на виховання дітей часто не вистачає не тільки у тат, які, ясна річ, зайняті здебільшого роботою, а й у самих люблячих мам. А іноді справа не тільки в нестачі його, а в тому, що матуся просто не знає, як, наприклад, займатися і грати з дитиною, якщо його інтереси "крутяться" навколо техніки, машинок і тому подібного.

Фактично, все, що може зробити молода мама, так це привести дитину в хороший магазин іграшок, з максимально можливим асортиментом і надати йому повну свободу дій. Але, розбиратися з її наслідками доведеться саме мамі - сидіти разом з дитиною на затишному теплому килимі в його кімнаті і намагатися зібрати або пофарбувати чергову модель, інструкція по збірці якої була втрачена. Результат? А в результаті ті зачатки інтересу до техніки можуть просто напросто зникнути - після буквально кількох невдач при складанні. Саме тому купувати занадто складні конструктор відразу не варто - крім витрати грошей, абсолютно зайвою, є небезпека дійсно відвернути дитину від занять з технікою.

Найоптимальнішим варіантом буде, зрозуміло, покликати в похід в іграшковий магазин тата - чоловіки адже краще розбираються в техніці чисто інстинктивно. А з чого ж почати, якщо тато, з яких-небудь причин не може проконсультувати вас або супроводити за покупками?

Оптимальним рішенням буде купити дерев'яний конструктор.


Чому? Такі конструктори, як правило, досить прості в збірці. Важливо, що крім наявності великої кількості великих деталей, з якими навіть незграбним дитячим ручкам буде зручно працювати, дерево - це матеріал чистий, не всмоктуючий хімію. Деталі ж металевого конструктора, як правило, дрібні і можуть бути покриті заусенцами або речовинами, які зберігають метал від окислення.

Отже, конструктор куплений, що далі? Вам самим цікавіше буде починати з самого початку - крок за кроком пробиратися через одну за одною технічні завдання.

У чому краса таких занять? А в тому, що нескладні конструкції, які дозволяє збирати дерев'яний конструктор, дозволять мамі не тільки проводити з дитиною більше часу - незважаючи на те, що вона може і зовсім не розбиратися в техніці. Справа в тому, що робота з конструктором корисна і для мозку дитини в цілому. Розвиваються не тільки рухові навички, а й все інше. А якщо розвиток це відбувається в роботі з приємним на дотик, "добрим" природним матеріалом, то відбувається тим більш швидко.