З давнини людина використовує ювелірні прикраси для того, щоб підкреслити свій статус, або створити імідж. Чомусь вважається, що тільки жінки повинні носити прикраси, у наш час чоловіки із задоволенням ламають стереотипи, що склалися.

Сьогодні багато представників і слабкого і сильного підлог, намагаються підкреслити свій статус витонченим і одночасно солідним ювелірною прикрасою. Для того щоб створити ювелірні вироби потрібні три речі: метал, каміння і талант майстра. Про перших двох складових поговоримо докладніше.

Ніхто не буде сперечатися, що найбільш затребуваний метал, який використовується для виготовлення прикрас - це, звичайно ж, золото. Всім відома найзаповітніша жіноча мрія - кільця з діамантами. А як вибрати - це вже питання. Зараз на ринку ювелірних прикрас представлено турецьке, російське, польське золото. Тут важливо розуміти, що назва країни говорить не про те, де це золото здобули, а де виготовили ювелірна прикраса.

У кожній країні існують свої традиції виробництва прикрас, які відображаються на ювелірних виробах. Наприклад, якщо говорити про прикраси зі срібла, то репутація виробника якісних прикрас належить Італії. А ось прикраси, зроблені турецькими ювелірами, розраховані на масового споживача. Ювелірні вироби турецьких майстрів зазвичай дешеві і низькопробні.

Існує думка, що судити про якість золотих прикрас можна за кольором золота. Відразу зауважимо, що це абсолютно невірно. Золоту прикрасу набуває той чи інший колір залежно від того, який метал сплавляється з золотом.


Ще зі шкільної лави відомо, що в чистому вигляді золото дуже м'який метал, тому в нього для додання жорсткості додають інші метали.

Використання тих чи інших металів також підпорядковується традиціям тієї країни, в якій виготовляють золоті прикраси. Наприклад, європейське золото має переважно жовтий колір, можна побачити і золоті прикраси із зеленуватим відтінком, який виникає через використання як добавки срібла. Золото з Росії переважно рожевого або червоного кольору, який виходить при добавці в сплав міді. Біле золото виходить при додаванні срібла, нікелю, цинку паладію. А ось аргентинські ювеліри домоглися блакитного відтінку золота, але як їм це вдалося не відомо.

Проба ставиться на кожному золотій прикрасі у вигляді клейма і показує вагову частину золота у виробі. А ось дивлячись на клеймо можна дещо сказати і про якість самого золотої прикраси. Можна скористатися лупою і розглянути уважно клеймо, напис має бути чіткою, всі лінії - рівними і однакової товщини. Якщо проба вказана в каратах, то дане золоте ювелірна прикраса було виготовлено за кордоном. 14 карат відповідають нашій 585 пробі, 18 карат - 750 пробі і 22 карата - дуже рідкісної 916 пробі.

Якщо говорити про ювелірних прикрасах з платини, то для їх виготовлення використовується найвища проба - 950 перша. У платину додають незначну частину інших металів. Що стосується срібла, то він сам по собі не дорогий метал, тому, купуючи, наприклад кільце з сапфіром, слід звертати увагу на проби не нижче 900-ий.