На даний момент можна спостерігати ринок, який являє собою безліч різних видів, брендів і варіантів жіночих сумок. Щодня з'являються все нові і нові колекції, які можна носити в будь-якому місці і на будь-яких заходах.

Зараз звичайно не просто уявити, що був час коли ще не було ні сумок, ні кишень і дрібні речі і гроші доводилося носити в окремих мішечках. Вони знаходилися у чоловіків на поясі і підв'язувалися мотузкою, а жінки носили мішечки під спідницею. Мішки які кріпилися на поясі у чоловіків називалися Gurteltasche що означало "сумка-пояс". Ці мішечки були частиною гардеробу знатних осіб бургундського двору. Згодом з часом ці мішечки придбали велику популярність, і навіть прості люди почали їх використовувати для зберігання своїх грошових коштів. Коли все-таки з'явилися кишені, то чоловіки дуже часто набивали їх всякими дрібними речами, а жінки вибрали інший варіант для зберігання своїх дрібничок. Все частіше стали з'являтися дами, які використовували сумки-торбинки маленьких розмірів. Для виготовлення перших сумок використовувалися різні матеріали, які розрізнялися за своєю якістю і формою. Пізніше жінки почали прикрашати свої сумки різними прикрасами, надаючи їм індивідуальну красу.

У XVII столітті стали з'являтися ридикюлі, вони представляли із себе в'язані або плетені сумки-кисети, прикрашені стеклярусом або бісером. Тепер сумки було модно показувати, а не ховати під спідницю. Так зароджувалася мода на красиві жіночі сумки і самі жінки намагалися не відставати.

У XVIII столітті стали з'являтися нові тенденції у вигляді шикарних сумок з мережива і матерії.


Вони називалися "помпадур". Їх так називали на честь скандальної фаворитки короля Франції Людовіка XV- маркізи де Помпадур. З часом стали з'являтися і секретні кишеньки в одязі модниць того часу.

На початку XX століття прийшли нові тенденції в моді і розміри жіночих сумок стали збільшуватися. Модні красиві жінки стали одягатися в стрункі вузькі сукні та спідниці, в яких вже було незручно носити речі і робити в них кишені. Тому всі свої речі жінки стали носити в сумках, або в руках на коротких ручках, або на довгому ремінці, на плечі. Поступово прийшла мода і на жорсткі каркасні сумки, багато в чому схожі на моделі сучасних дизайнерів.

Одна мешканка Амстердама, яка торгувала антикваріатом, купила собі дуже стару сумку і так в неї закохалася, що стала колекціонувати сумки з усього світу . Тепер у неї в колекції більше 3000 екземплярів різних сумок з усього світу.

В сучасному уявленні сумка для жінки відіграє дуже велику роль, так як зараз в сумці можна знайти багато речей як корисних так і не дуже, жінкам іноді доводитися оп боргу шукати потрібну річ в своїй сумці. Зараз жіночі сумки виготовляють з безлічі матеріалів, в основному зі шкіри. Використовуються різні кольори і форми. Маючи в своєму гардеробі по кілька сумок і більше жінкам все важче встояти від покупки ще однієї сумки з нових колекцій.