Замша - це шкіра, але жирового дублення. Вона проводиться з оленячих і овечих шкур, характеризується високою пористістю, що сприяє гарній пропускної здатності повітря цим матеріалів. Замша боїться вологи, але в міру набухання ступінь водонепроникності підвищується.
Останнім часом використовуваний для пошиття взуття матеріал проходить попередню обробку, яка посилює його експлуатаційні характеристики. Але експерти все ж не рекомендують обробляти нове взуття із замші спеціальним засобом, який оберігає її від впливу вологи, сприяє ефективному видаленню з поверхні забруднень. Спеціально для замшевого взуття виробники випускають рідкі креми та інші препарати. Придбати їх можна через інтернет магазин жіночого взуття, в інших спеціалізованих точках.
Слід пам'ятати, що очищати замшу від бруду і пилу слід тільки тоді, коли матеріал добре просох. Робиться це за допомогою спеціального гумки. До речі, багато виробників останнім часом постачають замшеві туфлі, чоботи жіночі, черевики в комплекті зі спеціальною чистячої гумкою.
Для догляду за замшевим взуттям також можна використовувати двосторонні щітки, одна сторона яких виконана з гуми, призначеної для чистки, а друга - оснащена металевим ворсом, який повертає первісний вигляд залисніли замші.Для очищення взуття можна використовувати спеціальну піну, інші препарати, призначені для ворсистих поверхонь. Після такої обробки, у міру висихання колір замшевих чобітків або ботильйонів знайде колишню яскравість.
Сильно забруднену взуття можна обробляти розчиненим у воді порошком. Але робити це слід дуже акуратно, щоб чоботи чи туфлі не сильно просякла вологою. Оброблену порошком пару необхідно протерти вологою губкою, потім - сухою. Для того щоб зберегти форму моделі, рекомендується щільно набити внутрішню поверхню папером. Не можна сушити замшеві туфлі або черевики поблизу теплових джерел - на електрокаміні або батареї, а також з використанням електросушарки.
Очищену від бруду, просохла взуття бажано обробити водовідштовхувальним препаратом. Його також необхідно наносити в ті періоди, коли випадає велика кількість опадів. В якості щоденного профілактичного засобу використовується крем-аерозоль для замшевого взуття.