Прибирання. .. Не найприємніше слово для будь-якої дівчини. .. Не найприємніші асоціації. .. Знову доведеться брати в руки ганчірку, надягати рукавички, брати пристосування для прибирання і, пританцьовуючи, пересуватися з усім цим по квартирі ... При цьому необхідно здійснювати певні комбінації рухів, витрачаючи на це багато сил, енергії та дорогоцінного часу. І все для того, щоб удома стало чисто. Хоча б ненадовго. Навіть якщо і зроблена буде вами комплексне прибирання. Кожна з нас хоча б раз у своєму житті стикалася з подібною ситуацією, а комусь доводиться стикатися з цим із дня в день. Нелегке завдання для тендітної ніжною особи, погодьтеся. Здавалося б, виходу немає, хіба що домробітниця, але це, як відомо, немаленькі гроші. Проте вихід є завжди! І вихід у тому, щоб знати і правильно використовувати правила прибирання будинку, які поспішаємо представити на ваш суд далі. Отже, проста система збирання, яка допоможе особам прекрасної статі не витрачати марно багато часу, така:
Правило № 1. Все зайве і непотрібне - строго на викид!
"З чого почати прибирання?" - Цей один з найбільш хвилюючих питань, коли планується велике прибирання. Якщо ваш будинок досі сповнений всякого роду мотлоху - в терміновому порядку позбавляйтеся від нього. Не шкодуйте і не думайте, авось коли-небудь знадобиться. Не уподібнюйтеся стареньким бабусям, яким вже в районі 60-70 років. Ви молоді, бадьорі і красиві!
Однак первинна прибирання побутового сміття - тільки півсправи. Найважливіше - це згодом не захаращувати свою квартиру новими непотрібними речами, хоча нам, дівчатам, властиво купувати предмети, без яких спокійно обходилися до цього і змогли б обходитися ще стільки ж. Так от, якщо ваш будинок періодично наповнюється подібними штучками - не поспішайте викидати, але вам доведеться потрудитися, щоб вони не зробили з вашої квартири звалище! Для цього можна скористатися двома варіантами - або складати їх подалі в коробку, а в міру необхідності діставати, або виділити в квартирі певний шматочок для різного роду цікавих предметів, де будуть зберігатися подібного роду штучки - така невелика колекція! І вам приємно, і виглядає все це дуже навіть естетично і оригінально!
Правило № 2. Кожна річ повинна знати своє місце!
Як говориться чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Тому ще одне золоте правило щоденного прибирання, якщо можна так сказати - будь-яка річ повинна повернутися після її використання на своє законне місце. Якщо таких місць для кожної речі у вас досі не було передбачено, терміново виправляйте ситуацію. Адже, погодьтеся, краще витратити зайві пару хвилин, щоб покласти річ назад туди, звідки ви її взяли, ніж потім на своєму законному вихідному проводити чергову генеральне прибирання квартири. Крім того, якщо ви завжди буде складати всі речі на свої місця, ви завжди будете точно знати, де і що у вас лежить, а не вбивати на пошуки якоїсь речі дороге нам час. Ще одна порада з прибирання - приходячи додому, відразу ж приводите взуття в порядок і акуратно складайте або вішайте речі в шафу в якому б стані втоми ви не знаходилися.
Правило № 3. Справедливий розподіл обов'язків - запорука успіху!
Візьміть собі за правило, милі дами, не вішати всю домашню роботу виключно на себе.


Бо виходить на нас прибирання, прання, приготування та інше ... Якось аж надто велике навантаження для наших тендітних жіночих плечей. Тому третє правило правильної прибирання - правильне і, головне, справедливе, розподіл домашньої роботи між усіма членами родини. Нехай кожен вносить свою лепту в наведення чистоти і підтримання затишку в домі.
Правило № 4. Помічники в господарстві - важливі!
Якщо для вас більш прийнятна швидка прибирання, бо часу у вас тож в обріз ... Якщо згадка про генеральному прибиранніквартири звичайним способом на весь день псує вам настрій ... Це не означає, що ви завзята ледащо, це означає, що помічники по господарству просто необхідні! І звичайно ж пора брати в помічники сучасну техніку. Щоб витрачати менше часу на прибирання, досить змінити старенький пилосос на потужний сучасний агрегат, за допомогою якого вам буде під силу легко і невимушено провести суху і вологе прибирання. Це ж стосується і пральної, і посудомийної машини і іншого ... На таких речах не потрібно економити, адже натомість ви отримуєте величезну економію часу, сил і чистий будинок без пилу, купи розкиданих брудних речей і гір немитого посуду - і все це з мінімальний вашою участю!
Так, і ще, якщо ви до Досі за звичкою миєте підлоги в цікавій позі в руках з ганчіркою, купіть собі, нарешті, хорошу швабру і не мучтеся! Зараз вибір їх просто величезний - якщо ви надмірно чистоплотная, зробіть вибір на користь рухомий швабри, яка без праці видалить пил і у важкодоступних місцях.
Також не варто забувати і про різноманіття засобів для прибирання будинку. Не бійтеся витратити трохи більше грошей і спробувати щось нове, більш ефективне - і результат не змусить себе чекати. Забудьте про ті засоби, які змушують вас стояти по півгодини на одному місці і відтирати забруднення. Віддайте перевагу тим, які можуть впоратися з цим завданням практично без вашої участі. Повірте, такі кошти є, кажу вам, виходячи з особистого досвіду!
Правило № 5. Змініть ставлення до прибирання - змініть ставлення до себе!
Як не дивно, щоб змінити ставлення до прибирання , досить хоча б трохи змінити ставлення до себе! Так-так, саме до себе! Так, безумовно, будь-яка дівчина хоче, щоб удома було затишно, красиво і чисто. Але для цього зовсім не потрібно постійно виснажувати себе прибиранням. Поставте для себе періодичність прибирання, і дотримуйтесь її. Якщо ви будете мити підлогу і протирати пил не кожен день, а через день, нічого ж страшного не трапиться, і гори сміття і пилу у вас не нагромадяться. Зате часу для себе залишиться трохи більше, і настрій буде краще!
Речі, затівати прибирання, навіть маленьку в поганому настрої немає сенсу, доведено на практиці! Після цього багато потім доводиться переробляти! У підсумку виходить подвійна витрата часу. Не забувайте про це наступного разу, коли захочете від злості почати прибирання. Краще спочатку займіться спортом, зробіть пару вправ, то підніміть настрій, а після можна сміливо за прибирання! Результати будуть разючими!
Сподіваюся, що ці прості поради з прибирання допоможуть полегшити вам життя, дорогі дами! Вдалою всім прибирання і відмінного весняного настрою!
Підготувала: Олена Калашникова