Навколо мене панував святковий розгардіяш, рум'яні жінки носилися по супермаркету, скуповуючи все і відразу: гарне плаття до Новорічної ночі, солону рибу до "Оселедець під шубою", Дракона - сувенір у подарунок і "он ті чудесні гірлянди, щоб прикрасити ними квартиру ". Я ж була похмура, як зимовий демон, і сувора, як старий солдат, мене не зачіпали ні казково прикрашені ялинки, ані Дід Мороз, якому було явно жарко всередині магазину (але робота є робота), ні перспектива майбутніх Новорічних канікул. Я, як дорослий, не побоюся цього слова, навчений життєвим (ще яким!) Досвідом, індивід зовсім втратила чарівність наступаючого Новорічного свята і віру в чудеса. І тут мені стало по-справжньому страшно, а коли це сталося? Адже я точно пам'ятаю, що в дитинстві Новий рік і День народження були моїми найулюбленішими святами, і я чекала їх з таким нетерпінням! Коли мені "стукнуло" тридцять років, День народження святом бути перестав, але Новий рік-то адже залишився! А зараз? Куди поділося новорічний настрій? Сховалося за нескінченними проблемами? Ні, так справа не піде, буду створювати Новорічний настрій штучно, адже говорять же: якщо посміхнутися, коли посміхатися зовсім не хочеться, то потім вже посміхнешся щиро (сподіваюся, ви розібралися в моїй витіюватій фразі).
Отже, професійні психологи порадили наступне:
1. Спалити негативний минуле
"Такого я ще не робила", - подумала я, схилившись над тарілкою з водою (на всякий пожежний) і тримаючи в руці охопленої листок паперу (формату А1). Фахівці радять пройти цей обряд для того, щоб позбутися негативу минулого року і, природно, не тягнути його у рік прийдешній. Необхідно взяти аркуш паперу і ручку і твердої рукою, не лукавлячи, написати все, що вас у 2011 році дістало, ображало і мучило. Написати докладно, з емоціями, а потім попрощатися. Наприклад: "Дорогий мій, коханий чоловік мрії! Ти мені брехав, викручувався і вішав локшину на вуха, але я тебе прощаю і з тобою прощаюся. Амінь" або "Дорога Тетяна Борисівна, мій улюблений бос. Ви мені в цьому році всі мізки винесли , а особливо під час того самого звіту, коли Ви назвали мене куркою. Так от, я хочу сказати, що я образу забула, а Ви сама - курка, але це вже так, до слова прийшлося ". Або: "Я більше ніколи-ніколи не буду хворіти, як в 2011 році в травні". Після того, як ви записали всі свої неприємності на аркуші паперу, його (лист паперу) слід спалити. Спостерігаючи за тим, як полум'я наблизилося до моїх пальцях, я подумала: "А що, адже і справді стало легше. Ну їх полем - всі торішні проблеми та іже з ними".
Відпустила +
2. Залучити позитивне майбутнє
Позитивне майбутнє починається з нової (або оновленої) зачіски і нового вбрання. Можна нові туфлі. Або чоботи. Або парфуми, але обов'язково купіть собі що-небудь нове і красиве. Я бродила між рядами з блузками і думала: "Ну навіщо вони мені? На роботу є в чому ходити, знову таки дрес-код, сильно не розгуляєшся, а гроші ще на подарунки треба залишити".


Так я нила, поки не побачила її - блузку, від якої закрутилася голова, і поки мій мозок був затуманений побаченим пишністю, я швиденько розрахувалася за покупку і втекла додому. Надівши обновку, я відразу відчула, що мимоволі посміхаюся своєму відображенню в дзеркалі, адже достеменно відомо, що жінка в гарному одязі почуває себе набагато впевненіше і щасливіше.
Доведено +
3. Прикрасити квартиру
"Ось здалося же мені це Новорічний настрій!", - Бурчала я, балансуючи під стелею в своїй квартирі, прикрашаючи його (стеля) паперовим Драконом. Потім довелося, бурмочучи, розкладати по всьому будинку черепашки і морських зірок (слава богу, не живих), потім притягли ялинку, і почалася частина друга - як прикрасити ялинку. Провозившись з лісовою красунею години дві, я зрозуміла, що однією мені не впоратися, і покликала сина. Підростаюче покоління призвело з собою домашніх тварин, і ми всі весело (читайте - я раз у раз підмітала з підлоги розбиті іграшки) закінчили наряджати ялинку. Дивно, але у всій цій метушні мені дійсно стало весело, як у дитинстві.
Допомагає +
4. Купити близьким людям подарунки
І правильно кажуть, що дарувати подарунки набагато приємніше, ніж їх отримувати, принаймні, я з цим твердженням згідно повністю. І навіть якщо грошей не вистачає на дорогі подарунки, сувеніри, обрані зі смаком і від усієї душі, теж здатні порадувати. Увечері я пакувала подарунки в блискучі пакети і думала, що найбільше задоволення для мене - це радувати своїх близьких людей!
Посміхнулася +
5. Сподіватися на щасливе майбутнє
Ніщо так не піднімає настрій, як хороша порція доброї надії. І навіть якщо зараз у вас справи йдуть ні добре, ні погано, сподіватися на щасливе майбутнє вам ніхто не забороняє. Я помітила, що навіть в самі-самі важкі хвилини свого життя, коли я кажу собі: "Все, я пас, з мене досить, здаюся!", В глибині душі я завжди сподіваюся на краще. І саме ця надія мені допомагає раз за разом підніматися після падінь і продовжувати рух вперед. Часом не так швидко, як хотілося б; не так красиво, як мріялося; не так легко, як я загадувала, але все-таки йти вперед. До речі, всі свої бажання на 2012 рік можна записати, намалювати або наклеїти (тоді доведеться вирізати фотографії "мрій" з журналів) на ватман і повісити куди-небудь в затишне містечко. Тільки писати бажання необхідно в позитивної формі, наприклад: "У травні 2012 року я купила новий автомобіль" або "У вересні 2012 року я полетіла відпочивати на Мальдіви". Я не знаю, чи дійсно збудуться ваші бажання в Новому році, але надія на їх здійснення - це вже половина справи!
Наклеїла +
Отже, підводячи підсумки по організації штучно створеного Новорічного настрою, я прийшла до висновку, що Новорічне настрій прийшло і стало справжнім. Що і треба було довести, адже "порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих!"