Дуже багато хто думає (і найчастіше, як не дивно, так думають саме жінки), що домогосподарка нічого не робить, що вона трутень, повністю залежне істота і їй потрібно принижуватися, щоб отримувати гроші та інше. Я раніше теж була впевнена, що домогосподарки нудні і обмежені. Я не знаю, звідки у нас таке переконання. Телебачення, фільми, газети, книги. Даша Букіна - яскравий приклад сформованого в моїй голові образу домогосподарки.
Обмеженість спілкування, вузькість інтересів, ніякого самовираження. Тому я твердо була впевнена, що я ні за що і ніколи не буду домогосподаркою. Що я народжу дитину і відразу вийду на роботу. Що я буду робити бізнес, будувати кар'єру. Що завгодно - тільки не домохозяйскіе будні.
І ось, за іронією долі, вже майже 7 років я домогосподарка. З невеликою перервою в три місяці, коли я виходила на роботу (це було більш чотири років тому). Виявилося, що все не так однозначно. І я давно вже не хочу роботи поза домом.
Які є переваги в цьому положенні? Давайте я розповім про свої:
Найголовніше, що у мене є сили на чоловіка і дітей. Я не приходжу ввечері абсолютно вичавлений. Я повна сил і любові. Завжди готова і поговорити, і пограти, і просто побути разом з ними.
Я знаю, що відбувається в житті моїх дітей, тому що я - завжди поруч. Я пам'ятаю їхні перші кроки, перші слова, перші успіхи, перші невдачі. Все це я розділила з ними. І це - дорогоцінний скарб для мене.
У мене багато часу для саморозвитку та особистісного зростання. Моєму чоловікові, наприклад, потрібно спеціально виділяти для цього час. А в мене - цілий день у розпорядженні. Я прибираю під лекції доктора Торсунова, готую під лекції Руслана Нарушевич, читаю багато книжок і статей, коли діти сплять.
Також у мене багато часу для рукоділля. Я не дуже уявляю, коли працюють в повну силу жінкам мандали плести, вишивати або в'язати. А я в будь-який момент можу сісти поруч з дітьми і дістати свої клубочки. Діти граю поруч, я з ними спілкуюся - а руки займаються творінням.
У мене більше сил для дому та побуту. Звичайно, я не все встигаю. А забиратися в будинку з двома маленькими дітьми - все одно що розчищати дорогу від снігу під час снігопаду. Але я встигаю два-три рази на день готувати, всіх годувати домашньою їжею, прати, іноді гладити, забиратися.
У мене залишається час для себе. І це найцінніше. Час, коли я можу полежати у ванні. Або посидіти спокійно з комп'ютером. Або сходити в улюблений магазин. Коханий чоловік з радістю дає мені такі можливості. Адже він знає чарівний ефект такого вчинку.
Домашні турботи - штука творча. Потрібно постійно думати, придумувати, винаходити. Що б таке приготувати? А як би так прибрати іграшки? А як навчити маленького писати на горщик? А як навчити старшого не кричати, коли малюк спить? Кожен день потрібно вирішити багато завдань - і одна цікавіше інший.
Тепер мені радісно приймати гостей. Тому що у мене є час, сили і бажання спілкуватися. А після восьмигодинного робочого дня хотілося тільки спати. І побільше.
У мене з'явилося багато часу і сил на жіночі посиденьки. Дівич-вечори, чаювання, сауни, рукодільні вечора. Це так багато значить для мене!
Я дуже багато часу приділяю спілкуванню з чоловіком. Ми разом малюємо плани на дошках, придумуємо стратегії. Я першим чую його ідеї і підтримую їх. Я допомагаю йому в справах. І він це цінує. Навіть іноді говорить - яке щастя, що ти не ходиш на роботу!
Мій чоловік став більше працювати і більше заробляти. Коли він розуміє, що мамонтів носити крім нього нікому, мотивація сильніше. А коли після "полювання" він повертається в тиху гавань - у нього є розуміння, навіщо і чому так правильно. Він давно вже не жене мене працювати. Хоча таке і бувало роки чотири тому.
Наші діти не ходять в садочок. Особливо це важливо для мене - адже у нас був досвід віддання старшого сина в садок. А сама я ніколи не любила ці дитячі дошкільні установи. На Шрі-Ланці, наприклад, садок - це щодня з 8 до 11 ранку. Строго. Тільки пограти, помалювати і повчитися. Діти там не їдять, не сплять. А мами - не працюють. Більшість мама в ці три години мають просто можливість перепочити і зайнятися собою. Ось за такі сади я була б за.
Я отримую задоволення, знаючи, що результат залежить від мене. На будь-якій роботі від мене залежить тільки якийсь відсоток загального результату. Припустимо, працюю я в якійсь торгової компанії менеджером з персоналу. Від мене потрібно знайти правильних людей і їх мотивувати. Але від загального підсумку - мій вплив - відсотків 15 максимум. Тут же від мене залежить 90%. Уявляєте - левова частка! Так, це найголовніша відповідальність жінки. Від того, як я себе веду і як я себе почуваю, залежить щастя моєї сім'ї. На 90%. І тут з'являється такий азарт, тому що ти розумієш, що раз все залежить від тебе багато в чому, то саме ти можеш щось міняти. Ти можеш пробувати тестувати, застосовувати нові знання і дивитися, як це впливає. Ти вже в чомусь контролюєш ситуацію, ти керуєш цією ситуацією і це цікаво.Домогосподарство - щоб не працювати?
Не ходити на роботу і не працювати - величезна різниця. Домогосподарка - це теж робота. Але дуже жіноча і дуже ресурсна. Якщо ви спробуєте, то відчуєте різницю.
Звичайно, якщо сприймати це як кабалу і вимушену міру - домогосподарство стане пеклом. Рутина, день бабака - це теж частина моїх буднів. Є дії, які я роблю день за днем, вони механістичності і одноманітні. Поміняти памперс, прибрати зі столу, зібрати брудну білизну, розкласти чисте.
Але ж в будь-якій роботі є рутина. У секретарської, наприклад, - паперова тяганина (яку я дуже не люблю). У просуванні сайтів - щоденний моніторинг позицій сайту. У письменницької - необхідність модерувати коментарі на сайті, редагувати тексти і дописувати недописані статті.
Багато говорять про те, що це не оплачувана державою робота. Але я б подивилася на це питання інакше. Причому тут держава та її допомоги? Наше головне держава - це сім'я. І головний його фінансовий міністр - це чоловік. Саме чоловік здатний вам дати, все, що ви хочете. Потрібно тільки попросити.
Жінка все в цьому житті може отримати через чоловіка. Якщо буде йому служити безкорисливо і буде його надихати на подвиги. Це простіше і легше, ніж зберігати свою незалежність "на всякий випадок". А вже для відносин корисніше в багато разів.
Як можна зробити домогосподарство радісним?
Проводьте менше часу за комп'ютером - якщо тільки з ним не пов'язано ваше хобі (блог, фотографії і так далі) . А то ж багато хто чув анекдот: "Тату, а хто це такий страшний, кудлатий з червоними очима там у кутку?" "Діти, це ваша мама всю ніч ВКонтакте просиділа"
Внесіть навчання у ваші будні - слухайте лекції, читайте книги. На ту тему, яка цікава саме вам. Так ви не дозволите собі отупеть і стати нецікавою.
Займайтеся улюбленими справами - рукоделиями, творчістю. Набирайтеся жіночої енергії. Енергії багато не буває!
Приділяйте більше часу та уваги чоловікові - і це окупиться сторицею. Він і роботу гнати не буде, і допомагати почне, і любові у відносинах стане більше
Підходьте до завдань творчо. Можна готувати кожен день одне і те ж, а можна прикрашати страви, шукати нові рецепти. Можна щодня мити підлогу, а можна змайструвати красиві килимки і пилососити їх разом з дітьми. Простір для творчості величезний.
Не старайтесь зробити все ідеально. Особливо прибирання. Особливо, якщо у вас є діти. Є такий жарт, що з трьох пунктів: душевне здоров'я, порядок і діти - можна вибрати тільки два. Залиште собі своє душевне здоров'я. Нехай будинку буде чисто, але не ідеально чисто. Це величезна різниця в затрачені сили.
Одягайтеся будинку красиво. Для себе, для чоловіка, для дітей. Укладайте волосся, доглядайте за шкірою. Якщо ви сидите вдома, це не означає, що можна і потрібно на себе плюнути. Викинете халати, бігуді, мішкуваті нічні сорочки. Це дасть більше сил вам же в першу чергу. Не кажучи вже про чоловіка, якому радісно бачити гарну дружину, а не пом'яту фурію.
Щодня приділяйте час самої себе - хоча б по півгодини. Це ваша профілактика професійного вигорання.
Ну і захотілося сказати про те, кому протипоказано домогосподарство:
Якщо у вас немає дітей або вони дуже дорослі - вам може бути дуже нудно, і ви не знайдете куди себе подіти. Це не привід працювати повний день, але чотиригодинна зайнятість, можливо, зробить вас щасливішими і реалізувати.
Якщо у вас занадто багато енергії і ваші домашні вже можуть якийсь час побути без вас - направте свою енергію в соціум. Інакше замучать дітей і чоловіка
Якщо ви не хочете працювати, і думаєте, що цей спосіб життя позбавить вас від клопоту
Такий шлях я пройшла, і так змінилося моє розуміння. Тепер це мій свідомий вибір. Це дуже дивно - адже колись я працювала на трьох роботах плюс інститут. Я завжди сама себе забезпечувала. Ніколи не брала і не просила грошей у чоловіків. Хотіла вийти працювати відразу після народження дитини. Робити кар'єру, бізнес, бути незалежною.
А ось сиджу вдома. Перу, готую, виховую дітей, надихаю чоловіка, вишивати. Чи можна назвати мене трутнем? Сумніваюся. Адже я працюю цілодобово - мамою і дружиною.
І для мене це найдорожча робота у світі. Я її не проміняю ні на що інше.
Шлях до цього розуміння для мене не був простим і він не був таким легким. Але тільки зараз, коли я домогосподарка, яка займається улюбленою справою, яка сидить на шиї і є придатком чоловіка, я дуже щаслива.
Не було цього щастя, коли я працювала на 3 роботах, сама себе забезпечувала. Не було його і тоді, коли мій півторарічний син був з нянею, а я працювала з ранку до вечора. Не було його і тоді, коли мої заробітки були левовою часткою нашого бюджету. Ні в один з цих моментів я не відчувала себе щасливою і реалізованою.
Тільки зараз, перебуваючи в статусі домашньої квочки, я по-справжньому щаслива. Чого і вам бажаю - від усієї душі!