Людський організм потребує регулярного відпочинку, тому думка щодо того, що для відпочинку цілком достатньо того часу, який ми проводимо уві сні, є помилковим. Перерви необхідно робити навіть в ході роботи. Але кожен з нас розуміє, що ніхто не дозволить відпочивати протягом тривалого часу за робочим комп'ютером, на це ми маємо всього кілька хвилин щогодини, а також перерву на обід. Як з розумом витратити ці найцінніші хвилини?
Найкращим відпочинком можна назвати зміну діяльності. Людський мозок, як і весь організм, функціонує більш продуктивно в тому випадку, якщо позбавити його від автоматизму в дії і монотонності.
Швидше за все, ви помічали, що маленькі діти можуть практично протягом усього світлового дня активно рухатися. Причина цього полягає в тому, що вони дуже часто протягом дня змінюють фізичну активність, при якій працюють різні м'язові групи. При цьому саме діти можуть встигнути зробити набагато більше в порівнянні з дорослими, які монотонно виконують однакову роботу, після чого відчувають величезну втому.
Нашому організму потрібні постійні перерви, які повинні бути не хаотичними, а з конкретної обраної періодичністю. Приміром, протягом трудового дня потрібно обов'язково зробити одну перерву на обід, а також кілька 5-хвилинних кожну годину або за 15 хвилин кожні дві-три години.
Відпочинок обов'язково повинен бути правильним. У цій статті ми розглянемо деякі нескладні поради, за допомогою яких ви зможете провести зробити перерву корисним для організму.
Приміром, деякі люди працюють в своєму будинку на самоті. Звичайно ж, таким людям не вистачає новизни і спілкування, так як обстановки і завдання не змінюються день у день. З цієї причини під час перерви рекомендується змінити позицію тіла в просторі, а також вид фізичної активності.Це означає, що якщо людина сидить за комп'ютером, то під час перерви він повинен не спілкуватися в месенджері або читати свіжі новини в мережі, оскільки ні мозок, ні очі, ні хребет відпочити не зможуть. Необхідно обов'язково встати, відійти від робочого місця, а також пройтися (найкраще - по вулиці, щоб була можливість подихати свіжим повітрям).
Якщо ви потребуєте в живому спілкуванні - поговоріть з іншими співробітниками (якщо ви працюєте за комп'ютером, але не вдома , а в офісі) або зателефонуйте товаришам. Крім цього, ті, хто працює за комп'ютером, повинні під час перерви змінити зоровий ряд. Тобто, під час обіду необхідно дивитися не на звичні стіни приміщення, а на те, що відбувається за вікном.
Якщо під час роботи ви постійно рухаєтеся, перерва краще провести в горизонтальному положенні. Наприклад, можна уявити собі те місце, в якому ви хотіли б знаходиться в цей момент часу.
Потреба в новизні ви зможете реалізувати за допомогою пошуку менш витратного методу збирання яких нових цікавих рецептів. Крім цього, ніщо не заважає вам скачувати з Інтернету різні відео- і аудіоуровкі і постійно самовдосконалюватися. Крім цього, в перерві можна зайнятися улюбленим хобі.
Перерви - це не лише відмінні засоби для відпочинку, але також є можливістю подолати стреси, складності або знайти вирішення однієї з проблем. Не дарма люди, що володіють розсудливістю, коли потрапляють в якусь ситуацію, що викликає сильні емоції, спершу вважають до десяти, і тільки після цього приймають певні рішення.
Якщо перерва ви проводите в компанії інших, розслабтеся настільки, наскільки це можливо . Необхідно відкинутися на спинку стільця і сісти максимально зручно.