Процес створення парфумерії являють собою ціле мистецтво, яке потребує гармонійного поєднання багатьох складових. Тут важливо і натхнення творця, і його здатність втілити свої ідеї в реальність, і вміння парфумерного генія майстерно поєднати ароматичні "пазли" в єдине ціле, і дизайнерське оформлення пахучих "крапель щастя". Щоб результат був чудовим і неперевершеним - рівне значення мають всі частини "парфумерної мозаїки".

Як правило, кожен парфум містить від десяти до декількох сотень складових його компонентів. І чим насиченішим компонентний склад парфумерної композиції, тим багатогранніше аромат, тим притягательнее впливає на оточуючих його пахощі.

Сучасний світ парфумерного творчості знаком більш ніж з кількома тисячами запашних речовин - як натуральних, так і синтетичних. Всі вони різноманітні і оригінальні, що дає творцям широкі можливості для вчинення нових парфумерних відкриттів.

Деякі парфумерні інгредієнти, активно використовуються в процесі створення ароматів і дарують їм вельми оригінальне і вражаюче "звучання", викликають особливий інтерес ще й завдяки своєму специфічному походженням. У такий список своєрідних парфумерних компонентів потрапили наступні:

 1. Амбра
  дана речовина є похідна діяльності травного тракту кашалота (великоголового кита). Виділяється в результаті подразнення слизової воскообразная, погано пахне чорна маса потрапляє в море природним шляхом (як продукт відходу), після чого - під впливом сонячного світла і морської води - вона набуває світло-сірий відтінок, твердне і набуває тонкий деревно-бальзамічний запах.
  Як правило, в руки парфумерів амбра потрапляє у вигляді пористої, світло-сірої (майже білястої) маси, з дещо вираженим рибним запахом. Протягом декількох місяців речовина піддається спеціальній обробці - очищення та сушіння. Після чого досить тривалий час амбра настоюється в спиртовому розчині при холодній температурі. В результаті - запах цієї речовини набуває вельми приємний, солодкуватий аромат, який здатний подарувати будь створюваному парфуму характерну теплоту і небувалу стійкість. Амбра у всіх сенсах дуже цінний продукт - і за ціною, і за якістю.


  Саме тому вона витрачається дуже економно і застосовується в якості фіксатора для духів найвищої якості.

 2. Сивета (цибетин)
  ця речовина являє собою продукт відходу залоз внутрішньої секреції ефіопської кішки ( Viverra civetta), що виділяється з метою залучення самців. Являє собою мазеподібними м'яку масу бежевого або світло-коричневого кольору, з дуже сильним і неприємним запахом. Однак змішування сивета з іншими речовинами позбавляє його запах характерною різкості. Трансформуючись, даний продукт набуває ніжний і чуттєвий аромат, з м'яким відтінком тваринного тепла.
 3. Боброва струмінь (кастореум)
  даний компонент є ніщо інше як продукт виділення внутрішніх залоз річкового бобра . Кастореум являє собою масляниста, блискуче речовина, що використовується звіром в якості захисту своєї шерстки від зовнішніх подразників. У парфумерії боброва струмінь використовується для виробництва дуже дорогих парфумів як природна віддушки, разом з тим чудово фіксує аромат.
 4. Мускус
  речовина, що виробляється залозами самців деяких видів тварин - мускусного оленя (кабарги), мускусного бика, мускусної щури, мускусної качки та інших подібних. За допомогою даного секрету тварини "позначають" свою територію, привертають самок, змащують шерстку.
  Мускус в чистому вигляді являє собою жирне, червонувато-коричневе речовина, швидко темніють під впливом повітря. Відрізняється сильним, задушливим запахом, з яскраво вираженим аміачним відтінком. Витриманий в спиртовому розчині мускус набуває тваринну чуттєву ноту, що наділяє створюваний парфум стійким, насиченим, екзотичним ароматом.
  Мускусні мішечки - задоволення дороге, бо для його отримання необхідною умовою є часткове травмування чи знищення тварини. Природно, це абсолютно неприйнятні обставини. Тому в чистому, натуральному вигляді мускус практично не використовується. Крім того буває мускус рослинного походження, що міститься в коренях аптечного дягелю, насінні гібіскуса та деяких інших рослинах. Найчастіше в процесі створення парфумерії використовується так званий "синтетичний мускус" - похідний продукт різних хімічних сполук, що володіє запахом або відтінками натурального мускусу.