Дріжджі є мікроорганізмами. У процесі розмноження цих організмів виділяється переважно вуглекислий газ, завдяки якому тісто розпушується і піднімається. Дикі дріжджі знаходяться повсюдно, зокрема на рослинах, у воді і в атмосфері. Багато століть тому людина навчилася "відловлювати" суперечки дріжджів і надалі виводити з них різні культури: пивні, винні та хлібопекарські дріжджі. Традиційно для випічки використовуються три види дріжджів: сухі, свіжі пресовані і дріжджові закваски.

Сухі дріжджі поділяються на два види: активні і швидкорозчинні. Сухі потрібно замочувати у воді з невеликим вмістом цукру, температура води не повинна перевищувати 45 ° С. Швидкорозчинні не потребують замочуванні. Саме цей вид дріжджів рекомендується для випічки хлібобулочної продукції в хлібопічці.

Одна чайна ложка містить приблизно 3,5 грама сухих дріжджів.

Також нещодавно в продажу з'явилися спеціальні хлібопекарські дріжджі. У цьому продукті однією зі складових є аскорбінова кислота, завдяки якій поліпшується структура м'якушки.

Свіжі пресовані дріжджі - це брикети, що мають коричнево-сірий колір. Цей продукт містить приблизно 70% вологи. Цей вид вимагає перед використанням розчинення в теплій воді. Невикористані дріжджі зберігається при температурі + 8 ° С не більше двох тижнів, при мінусовій температурі - до 60 днів.


Потемнілі дріжджі з невластивим нальотом краще викинути.

Даний продукт найчастіше використовується для випічки хлібобулочної продукції, що вимагає неодноразової або тривалої вистоювання.

Для НЕ здобного дріжджового тіста на 100 г борошна витрачається 5 г розпушувача. При цьому для хлібопічки потрібно використовувати? частина рекомендованих дріжджів, а от для здобного тіста навпаки, потрібно взяти дві частини розпушувача.

Дріжджова закваска, її ще називають опарою. Цей продукт використовується для випічки з давніх часів. Закваску можна приготувати з таких складових, як вода і борошно, в яку можна додати відвар картоплі або виноград. Отриману суміш потрібно залишити закисати протягом 72 годин. В опарі утворюються дріжджові суперечки, які швидко збільшуються за рахунок одержуваного харчування (складових закваски). 2/3 опари забирається для випічки, а решту закваску залишають і використовують для вирощування чергової порції.

Мабуть, саме цей вид розпушувача, найбільш рекомендований для приготування хліба, оскільки він виходить незвичайно смачним. А відбувається це завдяки різним видам дріжджових культур, що оселилися в опарі.