Необхідні інгредієнти: форель, дві склянки японського рису, 2,5 столових ложки цукру, огірок, 2 ст. л. японського оцту, васабі, 2 ст. л. солі, гару, норі і соєвий соус.
Почнемо з японського оцту. Якщо у вас немає можливості його придбати, то можна і самим приготувати. Для цього слід взяти 70 мл. яблучного або столового оцту і в ньому розчинити 1 ч. л. солі і 2 ст. л. цукру.
Васабі є дуже гострою пастою, створеної з японського хрону. Цю пасту використовують для приготування ролів і суші. Також цей продукт можна додати в соєвий соус безпосередньо перед поїданням суши.
Нори - це всього лише висушені і спресовані морські водорості.
Гарі - тоненько нарізаний, маринований імбир. Гарі подають до суші, а також їдять перед тим, як приступити до дегустації іншої страви.
Отже, в листи норі потрібно звернути:
Японський рис, призначений спеціально для суші. У складі такого рису є велика кількість клейковини, що дає можливість суші довго зберігати свою форму. Рис круглий, маленький. Якщо ви не змогли знайти такий рис, то підійде і краснодарський.
А також в норі загортаються свіжий огірок і форель
Для згортання суші було б непогано придбати Мікіс - це спеціальний бамбуковий килимок, без якого суші нещільно згортається, що негативно впливаєте на їх смакові якості.
Спосіб приготування: рис ретельно промиває під проточною водою, до того моменту поки не начтет стікати прозора вода. Після чого заливаємо водою в тій же кількості, що і рис. Наприклад, ми взяли 1 склянка рису, значить, і води нам потрібно 1 стакан. Рис доводимо до кипіння, після закипання на сильному вогні з закритою кришкою варимо одну хвилину. Після чого робимо вогонь максимально маленьким і варимо ще хвилин 15-20.


потрібно щоб вода випарувалася повністю. Знімаємо з плити, кришку не відкриваємо і даємо протягом 7-10 хвилин настоятися.
Далі готуємо суміш, яка нам буде потрібно для заправки рису. Для чого беремо 2 ст. л. японського оцту і в ньому розмішуємо 2 ч. л. солі і 2 ст. л. цукру. Ризик викладаємо в широку посудину і, не перемішуючи! вливаємо в нього отриману суміш. Суміш намагаємося розподілити рівномірно, акуратно рис, перевертаючи за допомогою дерев'яної лопатки, якщо вийде не дуже акуратно, то рис може перетворитися на кашу.
Переходимо до наступного етапу - скручування ролів. На макусі кладемо листик норі, так щоб пупирчатая сторона виявилася вгорі. Викладаємо руками рис, попередньо руки варто занурити в холодну воду. Рис розподіляємо рівномірно, залишаючи з одного боку 1 см, щоб коли прийде час скручувати норі рис не заважав.
Посередині тоненьким шаром наносимо васабі. Тут головне не переборщити, потрібен дуже тонкий шар, оскільки васабі дуже гостре!
Огірки та форель потрібно нарізати тоненькими прямокутниками. І їх викладаємо на рис. За допомогою бамбукового килимка приступаємо до скручування.
Слід дуже щільно скручувати, щоб не залишалося порожніх місць з повітрям.
У результаті виходять довгі скручені роли. Щоб ці роли перетворилися на суші потрібно взяти найгостріший ніж, який є вдома і нарізати їх на 7-8 шматочків. Перед відрізанням кожного шматочка потрібно нож промивати в холодній воді або в іншому випадку рис прилипне до ножа, буде заважати різати і шматочки можуть вийти не дуже гарними. Суші готові, можна приступати до дегустації.
Приємного апетиту.