Катання на роликах багато хто сприймає як досить приємне і активне проведення часу, для забезпечення якого не потрібно ні особливих витрат, ні якогось спеціального обладнання, ні пошуку відповідного приміщення. Але катання на роликах - це не тільки захоплююче і весело, це й дуже корисно.

Користь роликових ковзанів

Користь від катання на роликових ковзанах залежить від того, як ви катаєтеся на них. Правильно вибравши стиль, ви зможете значно поліпшити своє самопочуття, нормалізувати роботу багатьох систем організму, а також стати більш витривалим і сильним.

Поліпшення роботи серцево-судинної системи

поліпшенню роботи серцево-судинної системи сприяють аеробні вправи. Ефект від цих вправ буде більш помітним, якщо ви буде кататися на роликах, докладаючи зусиль, а також підніматися на них в гірку (висота гірки не повинна бути великою, не забувайте про власну безпеку). Позитивно впливає на роботу серця і судин підвищення витривалості. З цією метою долайте на роликах досить довгі дистанції в рівному і повільному темпі. Пам'ятайте, що для досягнення ефекту катання на роликах має бути регулярним.

Розвиток м'язової системи

Розвитку м'язової системи сприяють анаеробні вправи. Щоб розвинути і зміцнити м'язи сідниць, ніг, внутрішньої поверхні стегон, зберігайте обрану протяжність шляху для кожного тренування. Двоголові м'язи стегон і м'язи гомілок можна зміцнити при поєднанні руху на роликових ковзанах назад і вперед. Також під час катання на роликах ви навчитеся контролювати баланс, оскільки катання сприяє зміцненню стабілізуючих м'язів нижньої частини спини і живота, а робота руками посприяє зміцненню плечового пояса.

Підвищення гнучкості

Катання на роликових ковзанах зробить вас більш гнучким, якщо починати заняття ви будете з розминок вправ, а завершувати їх розслаблюючими. Якщо у вас є можливість після тренування відвідати масажиста, тоді ефект посилиться у багато разів, плюс до всього покращиться циркуляція крові.

Поліпшення координації рухів

Під час катання на роликах виконуйте додаткові вправи, наприклад, присідання, що дозволить вам розвинути почуття рівноваги. Корисними також будуть вправи, що виконуються на одній нозі, наприклад, обертальні, координація під час таких вправ істотно поліпшується.

Спалювання жиру і зниження ваги

Катання на роликах сприятливо позначиться і на вашій фігурі.


За тридцять хвилин катання на роликових ковзанах по рівній поверхні ви зможете спалити майже триста калорій. Тридцять хвилин інтервального тренування дозволить вам втратити до п'ятисот калорій. Чим швидше ви їдете на роликах, тим швидше і ефективніше спалюються калорії. На ефективність спалювання жиру впливає і систематичність тренувань.

Поліпшення психічного здоров'я

Катання на роликах, як і інші види спорту і активного проведення часу, значно підвищує стресостійкість, дозволяє позбутися депресії і підвищити настрій. А враховуючи те, що катання на роликових ковзанах - це ще й приємне проведення часу, хороше самопочуття і настрій будуть вам забезпечені.

Екіпірування для катання на роликах

Щоб користь від катання на роликах була максимальною, ви повинні забезпечити власну безпеку. Для початку потрібно вибрати якісні та зручні ролики. Віддавайте перевагу відомим виробникам, продукція яких сертифікована. Однак одних роликових ковзанів недостатньо. Саме тому відразу ж після придбання роликових ковзанів вирушайте за захисною екіпіровкою.

Вам знадобляться:

  • шолом. Допоможе вам убезпечити себе від травм голови, які нерідко мають дуже серйозні наслідки. Порадьтеся з продавцем-консультантом в магазині спорттоварів про те, яка модель шолома підійде саме вам;
  • наколінники. Звичайно, цей елемент екіпіровки навряд чи захистить вас від травм коліна, які при катанні на роликах трапляються досить часто, але от від прямого зіткнення з поверхнею асфальту або землі - цілком;
  • налокітники. Допоможуть захистити ваші лікті при падінні на швидкості на бік;
  • рукавички. При падінні допоможуть захистити кисть від перелому, а долоні від звезених ран.

На перших етапах знайомства з роликовими ковзанами по можливості задійте досвідченого роллера, який допоможе розібратися вам з усіма тонкощами катання і навчить вас правильно вести себе при катанні на роликах. Придбайте захисну екіпіровку - і ви зможете отримувати тільки користь і задоволення від катання.