У сучасній физиогномике (наука про риси особи) зона брів вважається представником вашій репутації, вашого місця в суспільстві, ваше бажання прославитися, ваші емоції, ваш творчий потенціал і досягнення. Вони також відображають ваші стосунки з найближчим оточенням і в набагато більшому ступені, ніж яка-небудь інша риса, визначають вираз вашого обличчя. На щастя, брови найлегше змінити. Ви можете зробити їх світліше і темніше, тонше або товщі, укоротити і подовжити, підправити форму. Мода на брови змінюється час від часу: жінки "носять" то темніші, то світліші, то густі, то тонкі брови. Однак є певні загальні правила формування ідеальних брів, і якщо слідувати їм неухильно, то Ви ніколи не зможете зіпсувати свою зовнішність.
Щоб визначити, над чим варто попрацювати, брови потрібно оцінити. Це потрібно робити на "голому" особі - без косметики. Причому волосся повинне бути прибрані не тільки з чола, але і з боків - назад. Будучи Головною рисою, брови допомагають врівноважити обличчя.
Перше правило: брови не повинні сходитися на переніссі. Це, може, й надає силу і індивідуальність чоловічому особі, але навіть у чоловіків зрощені брови не вважаються щасливою рисою, а вже для жіночої зовнішності подібна "волосатість" тим більше виходить за всі стандарти.
Друге правило: брови повинні бути рівні і гладкі. Неприпустимо, щоб окремі волоски стирчали за кордоном природної дуги брови.
Третє правило: брови не повинні виглядати занадто грубо і домінувати на обличчі. Вони повинні бути доглянуті і елегантні.
Вивчіть свої брови. Як вони виявляють вашу концепцію краси і яке надають вираз вашому обличчю? Не пригнічують чи інші риси? А може, вони занадто рідкісні і бліді і видають вашу сором'язливість і схильність до самітництву, прагнення бути в тіні і дозволяти навколишнім командувати собою - можливо, понад усяку міру?
Крайнощі не буває ідеалом. Брови обрамляють очі і показують ваше ставлення до людей, так що попрацюйте спочатку з їх базовою формою і забудьте на час про колір і густоті. Спочатку вирішіть для себе, якою мірою вам потрібно посилити їх або пом'якшити, щоб гармонізувати обличчя і виробляти приємне враження. Виміряйте свої брови, щоб визначитися з ідеальною формою.
Ідеальні брови
Ідеальні брови довгі й елегантні, гладкі і витончено зігнуті. Вони злегка ширше біля самого носа, але далі ширина їх аж до верхньої точки вигину залишається постійною - брови звужуються тільки до кінців на скронях.
Брови повторюють природну лінію надбрівної дуги, розташованої трохи нижче, так що завжди краще виходити з цієї природної структури . Якщо при формуванні брів ви будете слідувати природному вигину надбрівної дуги, то отримаєте брови, ідеальні для вашого обличчя.
Інструменти для формування брів
Щипчики - з плоскими кінцями, якими легше схоплювати волоски. Щипчики повинні бути з пружинкою, щоб вони могли міцно тримати волосок при висмикуванні.
Жорстка щіточка для розчісування брів.Як формувати брови
Крок 1. Прикладіть олівець для брів або пензлик для макіяжу вертикально до особи - від крила носа до брови. Відзначте олівцем точку перетину. У цій точці повинна починатися ваша брову. Повторіть те ж саме з іншою бровою. Потім видаліть всі зайві волоски між зазначеними точками.
Крок 2. Прикладіть олівець вертикально до особи так, щоб він був збоку зовнішнього кордону райдужки (при цьому ви повинні дивитися прямо вперед). У точці перетину з бровою поставте другу точку. Це буде найвища точка брови. Тобто лінія брови повинна проходити не вище, ніж ця позначка. Причешіть брови, щоб ви могли побачити цю лінію. Краще не вискубувати верхніх волосків брови - це може порушити вигин. Зазвичай вищипується тільки нижня частина. У нижній частині видаліть всі окремі волоски і вирівняйте ширину брови, слідуючи природному вигину, до верхньої точки.
Крок 3. Тепер прикладіть олівець до обличчя - від кордону крила носа через зовнішній куточок ока до перетину з бровою. Поставте третю точку в місці пересеніем. Кінець брів не повинен "заїжджати" за цю позначку. Всі волоски, що ростуть далі, повинні бути вилучені. Видаліть також окремо зростаючі волоски над бровою (будьте гранично обережні!) І під бровою. Брови повинні звужуватися м'яко, поступово (ніколи не вищипуйте брови "в ниточку").
Крок 4. Прикладіть олівець так, щоб він проходив через середину брови: початкова та кінцева точки брови повинні перебувати приблизно на одному рівні (це правило для ідеальних брів).
Зауважте, що відстань між бровами має бути достатньо широким - приблизно в два пальці шириною, якщо у вас не дуже близько посаджені очі. При близько посаджених очах достатньо півтора пальців. Чим більше відстань між оком і бровою, тим більше здаються очі. Чим густіше брови тим сильніше вони відтягують увагу на себе. Проте брови не повинні бути зовсім невиразними в порівнянні з носом і шириною вилиць і щелепи.
Працюйте над однією бровою, поки не досягнете закінченого результату. Потім перейдіть до другої. Це дасть вам можливість оцінити різницю для правильного формування брів.
Корисні поради
Якщо у вас густі, важкі брови, вищіп волоски знизу, зробивши їх уже по всій довжині. Брови не повинні бути занадто густими на початку і занадто тонкими в кінці. Вигин присутній, але не надто яскраво виражений. Майте на увазі, що вищипування навіть одного - двох волосків істотно змінює форму вигину.
Не робіть брови "ниточкою" і ніколи не підголювати брови, малюючи потім по "живому місцю" (так поступають тільки недосвідчені люди). Занадто тонкі брови виглядають без смаку, невиразно і абсолютно не відповідають іміджу сучасної жінки.
Тепер, коли ви знайшли ідеальну форму для своїх брів, щодня доглядайте за ними. Підтримуйте форму, видаляючи стирчать волоски і розчісуючи брови - спочатку вгору, потім убік, - щоб надати їм гладкість і укласти в природну лінію, і потім тільки наносите макіяж.